Локдаун в Україні: що від сьогодні чекає на українців

Локдаун в Україні: що від сьогодні чекає на українців

Фото: УНІАН

За словами Ляшка, про обмеження було відомо ще 9 грудня, тож час підготуватись був.

Сьогодні, 8 січня, від опівночі почав діяти посилений карантин в Україні і згідно з планом Кабміну він діятиме до опівночі 25 січня.

Про це нагадав головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

"Коли стоїть питання життя людей, тут безапеляційно: епідеміологічна складова завжди превалює над економічною! Жорсткіші карантинні обмеження з 8 січня по 24 січня включно будуть. Про них було відомо ще 9 грудня, тож час підготуватись був", - написав він на своїй сторінці у Facebook у четвер, 7 січня.

Фото: Віктор Ляшко/Facebook

Також він зазначив, чому існуючі статистичні цифри не повинні вводити в оману та зневажати серйозність коронавірусної небезпеки:

  • 6 січня у світі зареєстровано рекордну добову кількість випадків коронавірусної хвороби - 781 833;
  • навантаження на систему охорони здоров'я продовжує залишатись стабільно високим (на стаціонарному лікуванні перебуває 22 324 людини, щодня маємо біля 2,5 тис. нових госпіталізацій, 150-200 летальних випадків, стабільним залишається й відсоток зайнятості ліжок у відділеннях інтенсивної терапії);
  • більше третини населення (37%) нашої країни зараз проживає на територіях, які відносяться до червоного рівня епідемічної небезпеки (147 адміністративно-територіальних одиниць, до впровадження карантину вихідного дня було 199);
  • від середини січня в країні відбувається традиційне зростання кількості випадків грипу та грипоподібних захворювань, що в умовах пандемії коронавірусної хвороби значно збільшить навантаження на систему охорони здоров'я;
  • досвід країн, які святкували Різдво 25 грудня показує значне зростання кількості випадків COVID-19 через 14 днів.

"Тому звертаюсь до кожного, давайте, всі разом, без маніпуляцій, свідомо виконувати протиепідемічні обмеження та робити свій вклад у подолання пандемії коронавірусу", - зазначив він.

Крім того, за словами Ляшка, Україна отримала від COVAX лист про можливість постачання в країну м-РНК вакцини вже найближчим часом.

Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський під час планової селекторної наради за участю урядовців, керівників силових відомств, у четвер, 7 січня, заявив, що загальнонаціональний карантин в Україні, який триватиме від 8 до 24 січня, пом'якшений і не такий жорсткий, як весняний локдаун. Він також більш лояльний у порівнянні з тими заходами, що впроваджуються в інших країнах. 

Сімейний лікар Антон Асонов про локдаун та чи є в країні тести, щоб виявити новий штам вірусу

Сімейний лікар Антон Асонов про локдаун та чи є в країні тести, щоб виявити новий штам вірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація