Локдаун вихідного дня: чому регіональна влада пручається новим обмеженням

Дата публікації
Перегляди
599
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Локдаун вихідного дня: чому регіональна влада пручається новим обмеженням

Фото: УНІАН

Ігнорувати ухвалу Кабміну планують очільники Тернополя, Львова, Миколаєва та Сум.

В багатьох регіонах влада активно пручається новим обмеженням. Скажімо, у Львові суботу та неділю виконком оголосив робочими днями, щоб їх не виконувати. На боці місцевих очільників - тисячі підприємців та працівників сфери обслуговування. Серед аргументів - бюджетні втрати, які, зокрема, зашкодять фінансуванню лікування хворих на COVID-19. Уряд своєю чергою нагадує - його рішення обов'язкові для регіональних очільників. І іх ігнорування - неприпустиме.

Про це 13 листопада йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Понад дві сотні підприємців вийшли під стіни черкаської міської ради з вимогою дозволити їм працювати на вихідні. У цей час у самій міськраді триває засідання виконкому. Представники малого та середнього бізнесу також у залі. Рішення Кабміну називають безглуздим, просять членів виконкому його не підтримувати

"Позитивних наслідків з приводу стримування пандемії не буде, а з приводу збитків міських бюджетів - вони будуть надзвичайними", - говорить ресторатор Микола Калашник.

Через постійні карантинні обмеження міський бюджет Черкас цього року недоотримав понад 170 мільйонів гривень – розповідає хворий на COVID-19 голова Черкас Анатолій Бондаренко. Тож упровадження карантину вихідного дня сильно вдарить по бюджету міста, каже він. Без зарплат можуть залишитись усі бюджетники, зокрема медики, що лікують коронавірусних хворих.

"Коли почалась перша пандемія, ми обґрунтовано прийняли рішення послабити (карантин - Ред.) і ніякого скачка, і ніякого сплеску не відбулося. Я пропоную не підтримувати карантин вихідного дня, тому що це не моя думка, а це думка лікарів і фахівців", - зазначив Бондаренко.

Рішення не впроваджувати карантин вихідного дня спочатку ухвалює комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міста Черкаси, а потім і члени виконкому.

Чому регіональні влади пручаються карантину вихідного дня

Чому регіональні влади пручаються карантину вихідного дня

Ігнорувати ухвалу Кабміну планують очільники Тернополя, Львова, Миколаєва та Сум. Порадившись із медиками та підприємцями, місцеві чиновники вирішили - впроваджувати додаткові обмеження на вихідні там не будуть. Бо певні – така заборона не вплине на зростання захворюваності, а от економіку підірве. У Сумах - на акцію протесту вийшли з півтисячі працівників барів, ресторанів, фітнес-клубів та торговельно-розважальних центрів. До них вийшов міський голова і заявив, що підтримує їхні вимоги. Відповідного листа - разом з очільниками ще кількох обласних центрів - уже направив до Кабміну.

"Я вас підтримую і будемо звертатися до суду. І я думаю протягом 24 годин буде вирішуватись ситуація. Позиція більшості міських голів на сьогодні зрозуміла – не це зупиняє коронавірус. І по-друге, якщо якесь обмеження – повинна бути державна компенсація", - зазначив міський голова Сум Олександр Лисенко.

А от у столиці, Рівному та Харкові місцеві чиновники вирішили не пручатися рішенню центральної влади. І це вже викликало обурення місцевих підприємців. І якщо на Рівненщині вони лише погрожують протестами, то у Харкові понад тисяча працівників закладів харчування вийшли під стіни обласної адміністрації з вимогою скасувати локдаун вихідного дня.

На бунт мерів уже відреагував прем’єр міністр Денис Шмигаль. За його словами, міські голови не мають повноважень дозволяти або забороняти дію рішень уряду на окремо взятій території. А самі рішення підлягають обов’язковому виконанню всіма суб’єктами господарювання. Тож слово за правоохоронцями, яким доручено стежити за виконанням урядових рішень.

Автори: Іван Воробйов, Світлана Павук, Анна Махно, Оксана Солодовник, Наталка Волосацька

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
599
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація