Локдаун в Європі: британці виявили більш заразний штам коронавірусу, а чехам і французам зась до ресторанів

Локдаун в Європі: британці виявили більш заразний штам коронавірусу, а чехам і французам зась до ресторанів

Фото: Associated Press

Туреччина планує на новорічні дні ввести комендантську годину.

Європа на карантині – відсьогодні і щонайменше на найближчі 5 тижнів на жорсткий локдаун закриваються Нідерланди, посилити обмеження збираються у Великій Британії і до нових заборон готуються в Чехії.   

Про це йдеться в сюжеті ТСН.12.00.

Останні години перед різдвяним локдауном у Нідерландах до магазинів шикуються черги. Від сьогодні і щонайменше до середини січня країна іде на жорсткий карантин. «Це означає, що ми закриваємо усі місця, де можуть збиратись люди, єдиний виняток – життєвонеобхідна інфраструктура, соціальні служби та торгівля товарами першої необхідності», - зазначив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

Максимально суворі обмеження готуються запровадити у Лондоні. Минулої доби в Британії зафіксували понад 20 тисяч нових випадків. Тамтешня влада занепокоєна не лише новим стрибком захворюваності, але й новим виявленим штамом коронавірусу. Він, як припускають британські медики значно заразніший. «У зв’язку з цим одразу виникає кілька питань. Чи це більш небезпечний штам? Підтверджень цьому поки що немає. Чи можливі через нього серйозніші ускладнення? Скоріше за все – ні. Чи можуть його виявляти тести, якими ми користуємось – так», - зазначив радник британського уряду з охорони здоров’я Кріс Вітті.

Вже від цієї п’ятниці нові карантинні правила почнуть діяти в Чехії – під забороною робота ресторанів, готелів, спортзалів і обмежена кількість вірян у церквах. Але чеська влада дозволила почати 18 грудня гірськолижний сезон. Чехія одна з небагатьох європейських країн, де цієї зими можна покататись на лижах. Поки що сезон на початку грудня стартував лише у Швейцарії, а курорти Австрії, Німеччини та Франції скоріше за все цієї зими не працюватимуть.

Європа на карантині: у Нідерландах, Чехії та Великій Британії посилюють обмеження

Європа на карантині: у Нідерландах, Чехії та Великій Британії посилюють обмеження

Сотні готельєрів та рестораторів влаштували протест у Парижі – вимагають, аби в період свят їм дозволили працювати. У Франції скасували частину заборон – зокрема дозволили вільно пересуватись країною, але бари, клуби, готелі та ресторани залишаються зачиненими попередньо до середини січня. «Страхові компанії не покриють наші збитки, уряд щось розказує про психологічну підтримку власникам бізнесу, але з таким самим успіхом вони можуть нам одразу купувати труни. Ми всі на межі», - зазначив голова профспілки готельєрів Лоран Дюк.

Зимові свята вдома в обмеженому родинному колі – з таким закликом звертаються очільники усіх європейських країн до своїх громадян. Послаблень карантину на Новий рік не планують. А, приміром у Туреччині, його навпаки збираються посилити – тамтешній уряд анонсував  комендантську годину з вечора 31 грудня і до ранку 4 січня.

Повʼязані теми:

Наступна публікація