Літо на карантині: чим розважити дітей, які планували відпочивати у літніх таборах

Літо на карантині: чим розважити дітей, які планували відпочивати у літніх таборах

ТСН зібрала декілька ідей щодо того, як розважити дітей влітку.

Десять тисяч літніх таборів, де щороку відпочивали понад два мільйони дітей, нині під замком. Відкриття спортивних секцій, гуртків - також залишається під питанням.

Батьки, які працюють, не знають куди подіти своїх дітей, і дехто побоюється, що доведеться звільнитися. Водночас хтось ще взимку написав заяви на оздоровлення малечі в таборах. Про те, чи варто на них розраховувати і чим ще можна розважити своїх нащадків, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Для чотирьох дітей у родині Кондратюків під час карантину замість футбольного поля - вітальня. Тут же і спортивна зала, і боксерський ринг. "Телевізор розбитий, плитка побита. У багатодітній родині, думаю, я не єдина така", - розповідає мама Ольга Кондратюк.

Батьки щодня на роботі, а виручає сімнадцятирічна донька. Найближчим часом дітлахи мали б поїхати до державного оздоровчого табору: їхня мама ще взимку написала заяви на отримання путівок.

"Карантин не карантин, а їсти хочуть всі. І мами, і тата повинні їздити на роботу. Так як я багатодітна мама, це є однією з привілегій, за державний кошт можна відправляти дітей у табори", - пояснює пані Ольга.

За даними Мінсоцполітики, минулого року в Україні працювало 10 449 дитячих закладів оздоровлення: 9 491 пришкільних, 428 - позаміських, а ще 138 наметових містечок.

Чи відкриються вони цього року, в уряді ще міркують, однак, зазначають, що за найбільш оптимістичними прогнозами це станеться наприкінці червня.

"Це можливо виключно на останньому етапі вихода з карантину. Тому що для нас дуже важливо̆, щоб ризик інфікування був практично відсутнім", - пояснив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. 

Розважити малечу: чим зайняти дітей, які планували відпочивати у літніх таборах

Розважити малечу: чим зайняти дітей, які планували відпочивати у літніх таборах

І хоча зазвичай на початку червня підготовка до першого заїзду вже розпочиналась, сьогодні в одному з таборів під Києвом на дверях замок і жодної людини.

А ось у приватному денному таборі на березі Дніпра на повну готуються до відкриття з 4 червня.

"З понеділка по п'ятницю з ранку до вечора у денному таборі ви можете залишити дитину. Основний вид спорту, який ми використовуємо, це вейкбординг. Додатково: батут, ролики", - каже інструктор Василь Ласків.

Зазвичай, малеча займається спортом на свіжому повітрі невеличкими групами. Минулого року Олекса відвідувала цей табір, але нині погода не дозволила їй продемонструвати набуті навички на воді.

Таке задоволення батькам стане "в копійочку": від тисячі гривень за день, враховуючи харчування. Для тих, хто хоче більш творчого дозвілля, є можливість віддати дітей на курси акторської майстерності. Щоправда, поки що вони проходять онлайн.

"Ми хотіли, щоб батьки були звільнені для роботи, прибирання, готування. І щоб діти активно працювали й виносили корисне", - ділиться викладачка школи акторської майстерності Катерина Дьоміна. 

А ось Поліна Левицька керує кількома ресторанами в Одесі та Києві, і сама виховує двох дітей. Після послаблення карантину вона змушена з ними їздити на роботу. Вдома, каже, дітлахи не нудьгують. Син Микита вирощує город на балконі. А донька займається гімнастикою.

Днями в Кабінеті Міністрів планують провести всеукраїнську селекторну нараду за участі заступників голів адміністрацій, керівників структурних підрозділів, які відповідають за оздоровлення дітей. Там ще раз обговорять, коли відкривати табори та гуртки. 

Нагадаємо, що в Україні щодня травмується тисяча дітей, і більшість нещасних випадків стається не у присутності батьків. Із послабленням карантину дорослі почали виходити на роботу, при цьому школи й літні табори лишаються зачиненими. Але з якого віку малечу безпечно залишати вдома наодинці та чому українські психологи говорять про самостійність у сім років, коли у США відійти від удвічі старшого підлітка забороняє закон - читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація