Лише за згодою пацієнта: Рада дозволила лікарям використовувати для лікування коронавірусу незареєстровані препарати

Лише за згодою пацієнта: Рада дозволила лікарям використовувати для лікування коронавірусу незареєстровані препарати

Фото: УНІАН

Визначено перелік країн, де відповідні препарати рекомендуються для лікування.

Верховна Рада України дозволила лікарям за згодою пацієнта використовувати під час лікування нової коронавірусної інфекції незареєстровані препарати.

За це рішення проголосували 312 депутатів.

Зазначається, що лікарі можуть використовувати незареєстровані препарати, які рекомендовані США, країнами-членами ЄС, Великою Британією, Швейцарією, Японією, Китаєм, Австралією, Канадою та Ізраїлем для лікування коронавірусу. Також вони можуть використовувати зареєстровані препарати для лікування інших хвороб, ефективність яких доведена і під час лікування COVID-19 та обов’язково рекомендована країнами із попереднього переліку.

Також документ зобов’язує Кабмін ухвалювати рішення про реєстрацію або нереєстрацію відповідних препаратів протягом 5 календарних днів.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Як вберегтися від коронавірусу: журналісти ТСН.Тижня нагадали, як прості речі рятують життя

Як вберегтися від коронавірусу: журналісти ТСН.Тижня нагадали, як прості речі рятують життя

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація