Ліс замість класної кімнати: в Італії запроваджують новий підхід до навчання під час пандемії коронавірусу

Дата публікації
Перегляди
861
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ліс замість класної кімнати: в Італії запроваджують новий підхід до навчання під час пандемії коронавірусу

Фото: ТСН.ua

Малюки проводять більшість часу на свіжому повітрі.

"Лісова школа": італійські вчителі запроваджують новий підхід до навчання під час пандемії COVID-19.

Заняття на свіжому повітрі у невеликих групах - здатні стримати поширення вірусу, та ще й чудово впливають на дітлахів, йдеться у випуску ТСН. 19:30.

Стрибати, ходити, бігати, торкатися, спостерігати і слухати. За класну кімнату дітлахам слугує цілий ліс. Тут вчать дошкільнят не лише рахувати або читати. Їм розповідають, як взаємодіяти з природою. Сонце чи дощ - надворі діти можуть провести цілий день - і в свої три Гайя знає, що треба робити.

"Коли погана погода, і дощ припиняється - з'являються калюжі, і ви маєте взути чоботи!" - зазначає маленька учениця.

Малюки проводять на свіжому повітрі більшість часу, утім, коли захочуть відпочити чи поспати - можуть скористатися будиночком на території школи.

Вчать учнів і доглядати за тваринами - вони можуть годувати гусей чи коней, і, навіть, отримують уроки верхової їзди на маленькому поні.

Засновниця школи Анна викладає у ній уже понад 10 років. Її заклади розташовані у регіоні Ломбардія, який постраждав від пандемії найбільше в країні. Анна певна, що виклики, які коронавірус поставив перед людством, можна використати як можливість для розвитку.

"COVID-19 поставив нас у цю ситуацію, яка нагадує нам, наскільки ми малі і незначні у світі, наскільки нам необхідно інтегруватися з природою, бо, коли ми зіштовхуємося зі стихійними лихами, ми не знаємо, як реагувати", - пояснює Анна Подеста.

Своїм учням вона показує, що природа - це не лише краса. Багнюка, комахи, порізи чи опіки, з якими стикаються діти, певна Анна, вчать малечу, як можна впоратися з труднощами - навички, яких неабияк потребують і дорослі: "Така освіта дозволяє нам знайти в собі сили і дати нашим дітям зрозуміти, що коли ми стикаємося з надзвичайною ситуацією - завжди є можливість реагувати. Це засновано на навичках виживання, які є основою навчання надворі".

Згодна з директоркою і мама 5-річного Алессандро: "Я бачу, як він приходить додому щасливий і втомлений, з новими подряпинами на ногах. Але він насправді щасливий - і це безцінно - бачити свою дитину такою".

Італійські школярі повернуться за парти вже за два місяці, однак, яким буде навчання, якщо пандемія не вщухне, не знає ніхто. Вчені з різних країн поки що погоджуються в одному - надворі ризик передачі вірусу насправді менший. Тож Анна певна - навчання у тісному контакті з природою актуальне нині для всього світу.

"Лісова школа": італійські вчителі модернізують навчальний процес

"Лісова школа": італійські вчителі модернізують навчальний процес

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
861
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація