Лікування від коронавірусу в Україні: Степанов пояснив, для кого є безкоштовне і що робити, якщо вимагають гроші

Лікування від коронавірусу в Україні: Степанов пояснив, для кого є безкоштовне і що робити, якщо вимагають гроші

Фото: Pexels

Уряд виділив на лікування 15,8 млрд грн.

У медичних закладах України з людей, які лікуються від нового коронавірусу COVID-19, не мають вимагати кошти за лікування чи купувати ліки.

Це лікування держава оплачує в повному обсязі. Про це сьогодні, 19 травня, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі ТСН.19:30.

За його словами, з коштів, виділених урядом на боротьбу з коронавірусною хворобою, саме на лікування було виділено 15,8 млрд грн.

"Були сформовані пакети, по яким перерахунок коштів йде безпосередньо на лікарні. Я наголошую на тому, що всі ці пакети - в них включена як заробітна плата в обсязі 300% медичних працівників, так і повна вартість лікування хворих на коронавірусну хворобу, які перебувають в стаціонарних умовах. Я наголошую – повна вартість. В повному обсязі перераховуються кошти", - заявив Степанов.

У випадках, коли людину починають примушувати купувати якісь ліки, міністр радить максимально швидко телефонувати на "гарячу" лінію МОЗ.

Він зазначив, що такі випадки є поодинокі.

"Ми будемо розбиратися в кожному випадку", - запевнив глава МОЗ.

Степанов запевнив, що коли на "гарячу" лінію МОЗ поступають звернення щодо випадків по примушенню сплати за лікування, то його або заступника відразу інформують.

Також, Степанов додав, що за минулу добу було проведено трохи більше 7 тисяч тестувань на COVID-19. Це вдруге в країні, коли кількість тих, що одужали, більше кількості тих, хто захворів.

"Робити висновки будемо, коли така статистика буде 7-10 днів. Я впевнений, що наші карантинні заходи були введені вчасно і вони розірвали ланцюг передачі хвороби, та дали свій результат", - зазначив Максим Степанов.

Міністр охорони здоров’я розповів про вартість лікування коронавірусу та карантинні послаблення

Міністр охорони здоров’я розповів про вартість лікування коронавірусу та карантинні послаблення

Нагадаємо, раніше Степанов повідомив, що в Україні зараз роблять майже до 9 тис. тестів на новий коронавірус COVID-19 на добу. Їхня кількість активно нарощується. Тестування проводиться за певним алгоритмом завдяки чому і вдалося збільшити їхню кількість.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація