Лікування коронавірусу: інфекціоністка назвала помилки, яких припускаються українці

Лікування коронавірусу: інфекціоністка назвала помилки, яких припускаються українці

Фото: УНІАН

Не варто самостійно призначати собі КТ і купувати кисневі концентратори, каже Євгенія Менжуліна.

Лікуванням коронавірусу повинні займатися спеціалісти. Неправильні дії можуть завдати здоров'ю хворих з COVID-19 додаткової шкоди та призвести до ускладнень.

Про це лікарка-інфекціоністка Євгенія Менжуліна заявила в ефірі "Україна 24".

По-перше, за її словами, не варто зловживати комп'ютерною томографією.  "Комп'ютерна томографія – це не льодяників поїсти, це серйозна доза опромінення. Робити її просто так кожні два дні -– це зловживання", – каже лікарка.

Вона додала, що робити КТ потрібно винятково за призначенням лікаря. "У нас що призначить Google, то пацієнти і роблять. Велика черга на КТ викликана панікою зокрема. Це не лікувальна процедура, а діагностика за потребою", – наголошує Євгенія Менжуліна.

Друга помилка – це купівля додому кисневого концентратора. Адже, наголошує лікарка, ним потрібно вміти правильно користуватися.

"Неправильне використання небезпечне навіть з протипожежної точки зору, і може спричинити за собою жертви. У нас прийнято, не розбираючись ні в чому, брати найскладніший апарат, концентратор з великим літражем. Я знаю забезпечених людей, які собі додому закупили апарати ШВЛ. Хто на них працюватиме?" – запитує інфекціоністка.

Нагадаємо, ціна комп'ютерної томографії легень стартує від 1100 до 1800 гривень. Лікарі називають такий ажіотаж штучно створеним, бо насправді легким хворим перевіряти свої легені на КТ немає жодного сенсу. 

Чи потрібна комп'ютерна томографія легенів у разі легкої форми коронавірусу

Чи потрібна комп'ютерна томографія легенів у разі легкої форми коронавірусу

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація