Лікування коронавірусу: чи можна здолати COVID-19 вітамінами і чим вони небезпечні

Лікування коронавірусу: чи можна здолати COVID-19 вітамінами і чим вони небезпечні

Фото: pixabay.com

Лікар каже, що вітаміни можуть зменшити запалення в організмі, але вони не протидіють коронавірусу.

Останнім часом Мережа рясніє порадами різноманітних експертів стосовно лікування коронавірусу.  Втім, ефективних препаратів, здатних ефективно здолати COVID-19, немає.

Про це ТСН.ua розповів головний лікар одного з діагностичних центрів Львова Тарас Жиравецький.

"Сам коронавірус зараз не має ефективного лікування. Тобто препаратів, які ефективно, якісно знищують вірус, не існує. Є один препарат, який показав якусь мінімальну ефективність і його рекомендують застосовувати, але у перші дні захворювання, і ще один препарат, який у нас широко не використовується. Але його вартість кілька тисяч доларів, і це часто не за кошт держави", –  говорить Тарас Жиравецький.

Він додає, що держава не встигає за новинками на медичному ринку, поки закуповують один препарат, з'являється інший.

"Знищити коронавірус зараз ми не можемо. Жодні препарати в плані імуномодуляторів, імуностимуляторів, тобто якихось вітамінів не можуть знищити вірус і запобігти зараженню – це чітко треба розуміти. Стосовно рецептів, які виписують колеги, інфекціоністи, пульмонологи, які також лікують амбулаторних пацієнтів – дуже багато препаратів, які не працюють, а більш як психопідтримка. Наприклад, вітамін D у більших дозах, і С, і цинк, і ще купа різних аміксинів, новеринів, тобто імуномодуляторів українського виробництва, які в принципі не працюють, але, на жаль, в рецептах є для заспокоєння пацієнтів. Бо у нас, якщо лікар нічого не призначив, то значить лікар некомпетентний", — говорить ТСН.ua медик.

На його думку, вітаміни можуть зробити легкий детокс, трохи зменшити запалення в організмі, але це не протидія коронавірусу. Крім того, вони можуть і зашкодити. 

"У разі передозування вітаміну С, ми можемо отримати у нирках утворення оксолатів, мати камінці у нирках. Нудота може виникати – це те, на чому я наголошую. Лікар призначив низку препаратів, частина з яких є базовими, які гарно стабілізують пацієнта, потім він прийме цинк і виблює усі ті препарати. Далі просто відмовляється їх вживати, бо він же не знає, що стало причиною", – каже Тарас Жиравецький. 

Нагадаємо, що коронавірусом з найбільшою ймовірністю можна інфікуватися у місцях масового скупчення людей.  Медики вважають, що концерти, футболи та великі весілля потрібно було вже давно заборонити.

Дихається, як у молодості: 104-річний дідусь з Алабами переміг коронавірус

Дихається, як у молодості: 104-річний дідусь з Алабами переміг коронавірус

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація