Лікування хворих з COVID-19: скільки в Україні витрачають на одного пацієнта

Лікування хворих з COVID-19: скільки в Україні витрачають на одного пацієнта

Фото: Associated Press

В середньому на одного пацієнта тратять 45 тисяч грн.

Національна служба здоров’я (НСЗУ) виплатила понад 19 млрд грн медичним закладам і центрам екстреної медичної допомоги, які лікували пацієнтів з COVID-19.

Про це інформує Урядовий портал.

На лікування госпіталізованих з COVID-19 витратили 11,4 млрд грн. Тобто майже 45 тисяч грн в середньому на одного пацієнта.

Протягом квітня-грудня 2020 року було госпіталізовано 253 тисяч пацієнтів, хворих на коронавірус. З них у відділенні інтенсивної терапії перебувало майже 50 тисяч пацієнтів.

У грудні 2020 року, у порівнянні з листопадом, кількість пацієнтів, госпіталізованих з COVID-19, зменшилася на 3 тисячі. Так, у грудні госпіталізовано 60 тисяч пацієнтів.

Найбільше пацієнтів з коронавірусом у грудні госпіталізували у Києві — понад 6 тисяч осіб, Одеській області — 4 139, Дніпропетровській — 3 869, Харківській області — 3 617.

Також у минулому місяці зросла кількість лікарень, які входять до переліку визначених для госпіталізації. У травні таких лікарень було 240. У вересні — 343, у листопаді — 458. Станом на сьогодні договір з НСЗУ на стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19 мають 507 медичних закладів.

У Службі здоров’я нагадали, що пацієнт із підозрою або підтвердженим COVID-19 може отримати безоплатно:

  • первинну медичну та амбулаторно-поліклінічну допомогу;
  • екстрену медичну допомогу у разі критичного стану;
  • стаціонарну медичну допомогу.

Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування коронавірусу, включені до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів, тобто є безкоштовними для пацієнтів.

Нагадаємо що в Україні зафіксували стрімке зменшення хворих на коронавірус. Кількість одужалих знову перевищила кількість інфікованих. 

Степанов заявив, що в Україні вакцинація від коронавірусу розпочнеться в лютому

Степанов заявив, що в Україні вакцинація від коронавірусу розпочнеться в лютому

Повʼязані теми:

Наступна публікація