Ліки від тиску можуть допомогти при важкому перебігу коронавірусу: вчені провели дослідження

Ліки від тиску можуть допомогти при важкому перебігу коронавірусу: вчені провели дослідження

Фото: pixabay.com

В дослідженні участь узяли 3700 пацієнтів з гіпертонією.

Згідно з новим дослідженням, яке провели медики США, ліки від підвищеного тиску знижують ймовірність смерті пацієнтів від коронавірусної інфекції. Про це науковці розповіли на конференції Американської асоціації вивчення серця (AHA).

Дослідження показало, що людям, які приймають ліки від гіпертонії, не слід припиняти їх вживання під час лікування коронавірусу повідомляє GreenPost.

У новому дослідженні вчені проаналізували дані понад 8 тисяч пацієнтів, за якими спостерігали майже місяць. У 3700 з них була гіпертонія.

Половина з гіпертоніків вживали ліки, які впливають на рецептор, через який коронавірус проникає в організм, 38% отримували інші препарати проти підвищеного тиску – блокатори кальцієвих каналів і бета-блокатори.

Дослідження показало, що смертність у людей, які лікувалися блокаторами кальцієвих каналів, була на 17% нижче, бета-блокаторами – на 20% нижче.

У висновку науковці підкреслили, що лікування гіпертонії не слід переривати при COVID-19. Також вчені говорять про те, що блокатори кальцієвих каналів і бета-блокатори трохи захищають гіпертоніків від тяжкого перебігу коронавірусу. Проте цей ефект ще планують підтвердити або спростувати у нових дослідженнях.

Нагадаємо, що вчені висунули теорію, що у людей, котрі перенесли простудні захворювання, з'являються Т-клітини, які можуть сприяти захисту, зокрема й від коронавірусу.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація