Лікарка-інфекціоністка з Миколаєва назвала перші симптоми коронавірусу

Лікарка-інфекціоністка з Миколаєва назвала перші симптоми коронавірусу

Фото: УНІАН

За словами медички, перші симптоми захворювання можуть бути різними.

Головна лікарка інфекційної лікарні Миколаєва Світлана Федорова розповіла, які симптоми найчастіше виникають при інфікуванні коронавірусом. Далеко не у всіх з'являється різка слабкість від COVID-19.

Про це вона повідомила на своєй сторінки в Facebook. 

За її словами, перші симптоми захворювання можуть бути різні.

"Найчастіше: 1 Закладеність носа і втрата нюху (але буває і нежить, і всі запахи прекрасно розрізняються) 2. Невисока температура (часто не помічають і не вловлюють, відчуття слабкості, розбитості). 3. Різка слабкість (далеко не у всіх, але, як правило, якщо є, потім розвивається важка пневмонія). 4 Температура в перші дні — 37,2–37,4 (частіше. Рідше відразу до 38 і вище). 5. Розвиток пневмонії починається або з перших днів, але не відчувається (чутно, іноді одразу, іноді ні, і видно на КТ через 5 - 7 днів) або з 14–18 дня з моменту захворювання (сам момент часто пропускають, згадують, що "начебто, горло дерло... Температуру не міряв")", — розповіла лікарка.

Вона порадила не займатися самолікуванням, а одразу звертатися до лікаря.

"Що можна самому — полоскати горло, промивати носа. Більше пити. ПЛР, імуноглобуліни або цітотест... Якщо тільки захворіли — краще ПЛР, імуноглобуліни виробляться пізніше. Вони підходять (імуноглобуліни), якщо Ви готуєтеся на планову, наприклад, операцію", — додала Федорова.

Нагадаємо, раніше київський лікар-інфекціоніст дав поради, що робити, якщо у тебе симптоми коронавірусу. Запідозривши у себе коронавірусну інфекцію, головне — не панікувати й ізолюватися. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація