Лікарі закликають вакцинуватися від грипу, але ціни кусаються: скільки коштує захиститися в Києві

Дата публікації
Перегляди
23к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Лікарі закликають вакцинуватися від грипу, але ціни кусаються: скільки коштує захиститися в Києві

Фото: unsplash.com

Епідеміологи радять вакцинуватися від грипу, щоб уникнути поєднання з коронавірусом.

Лікарі рекомендують вакцинуватися від грипу, щоб не було поєднання з коронавірусом. Але ціни на вакцину від грипу можуть декого відштовхнути від вакцинації.

Так, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко закликав вакцинуватися від сезонних штамів грипу. Це, за його словами, дозволить уникнути можливого поєднання грипу та нового коронавірусу COVID-19.

"Карантин не скасовує необхідність планової вакцинації. І, тим більше, необхідно вакцинуватися від сезонних штамів грипу. До того ж, нам необхідна масова вакцинація від грипу, щоб уникнути можливого поєднання грипу та COVID-19", — написав він у Facebook.

За словами головного санітарного лікаря, вакцинація від грипу — "пріоритет цього року".

Дорослим вакцина від грипу вводиться одноразово, навіть якщо вони це роблять вперше. А дітям вакцинацію проводять двічі. Про це в ексклюзивному коментарі ТСН.ua розповіла лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк.

"Я б радила вакцинуватися від грипу, як медикам, так і іншим групам населення, тому що, крім груп ризику, яким показана вакцинація, у будь-якому випадку, потрібно охопити якомога більшу кількість людей вакцинацією для того, щоб у нас не було поєднання інфекцій грипу та COVID-19. Тому що у такому разі і в такій інтерпретації будуть ще серйозніші ускладнення й наслідки від перенесеного захворювання", — наголосила лікарка.

На переконання епідеміологині, вакцинація вбереже від тих інфекцій, яких можна уникнути.

"Але, насправді, ціни на вакцину, які я бачила в Інтернеті, дійсно, божевільні. Це, звичайно, друге питання. Я думаю, дуже багатьох така ціна здивує і відштовхне від вакцинації. Але в будь-якому разі, вакцинація показана і, якщо у є кошти, варто це зробити", — підсумувала вона.

Як з'ясував ТСН.ua, ціни у приватних клініках коливаються від 550 гривень за трикомпонентну корейську вакцину до 650 гривень за французьку чотирикомпонентну. Але у клініках зазначають, що французька чотирикомпонентна вакцина від грипу має з'явитися в Україні за тиждень-півтора. Тому охочим пропонують зробити передплату у сумі 100 гривень.

Якщо вакцинуватися цілою родиною, треба уточнювати, чи будуть знижки, зазвичай вони сягають від 5% до 10%. Також можна домовитись про приїзд лікаря, який зможе зробити вакцинацію дома або в офісі. Така послуга додатково коштуватиме приблизно 300 гривень.

Раніше епідеміологиня Катерина Сояк розповіла, як відрізнити коронавірус від ГРВІ та грипу

Читайте також: 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
23к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація