"Лікарі забрали у нього телефон": подробиці смерті від коронавірусу головного педіатра Львова

"Лікарі забрали у нього телефон": подробиці смерті від коронавірусу головного педіатра Львова

Фото: Львівська міська рада

Колега покійного Богдана Остальського каже, що лікар навіть під час карантину продовжував працювати і виконувати свої обов'язки.

У неділю, 13 вересня, після тривалого лікування від коронавірусу помер головний педіатр Львова - 60-річний Богдан Остальський. Він був лікарем-педіатром, тривалий час працював головним спеціалістом відділу координації роботи закладів охорони здоров'я управління охорони здоров'я Львівської міської ради.

Про це повідомила пресслужба ЛМР.

"Лікар, якого ми назавжди запам‘ятаємо, як великого професіонала і хорошого друга для наших дітей. Нам дуже пощастило жити і працювати разом з Вами, Богдане Романовичу", – висловив співчуття родині Богдана Остальського міський голова Львова Андрій Садовий.

Цілий місяць лікарі боролися за життя колеги, але так і не змогли подолати хворобу.

Богдан Остальський лікувався від коронавірусу в пульмонологічному центрі у Львові. Як розповів Андрій Ципук, його колишній колега з Новороздільської міської лікарні, де починав свою лікарську практику Остальський, спочатку їм вдавалося зв'язуватися з Богданом Романовичем телефоном, пише "Обозреватель".

"Ми розмовляли з ним, цікавилися його самопочуттям. На початку все було начебто нормально. А вже з 29 серпня його перевели в реанімацію. І ми не могли з ним зв'язатися. Телефонували його першій дружині Ірині. Вона і розповіла, що лікарі самі забрали в нього мобільний телефон, тому що дуже багато людей зв'язувалися з ним", – згадує Андрій Ципук.

Фото: 24tv.ua

Медику ставало дещо ліпше і здавалося, що небезпечна хвороба відступає. Але потім його стан погіршувався. Незважаючи на всі зусилля лікарів і рідних, Богдан Остальський помер 13 вересня. Друзі вважають, що він міг заразитися COVID-19 на роботі.

"Де він міг підхопити коронавірус – важко сказати. Але навіть під час карантину він продовжував працювати, виконувати свої обов'язки", – сказав Андрій Ципук.

Зазначено, що Богдан Остальський починав працювати у звичайній міській лікарні в Новому Роздолі на Львівщині. Був дільничним дитячим лікарем, а потім завідувачем дитячої консультації. Багато мешканців цього містечка пам'ятають його.

"Він був одним із перших педіатрів, який відвідав мого новонародженого синочка в Новому Роздолі, де я опинилася після Чорнобильської катастрофи. Він дуже мене підтримував. Вдячна йому за все", – повідомила місцева жителька Ольга Купрієнко.

"Його любили маленькі пацієнти і поважали батьки. Адже дитячий лікар завжди має справу відразу з двома пацієнтами – дитиною і мамою. Малюк нічого ще не може сказати, а мама хоче відразу все знати. І він умів знайти підхід до них", – згадує колега покійного Андрій Ципук.

Багато хто відзначає рідкісну інтелігентність Богдана Остальського, вміння поважати старших, а головне здатність вчитися і використовувати свої знання в роботі.

"Завжди був готовий прийти на допомогу, навіть якщо допомогти було складно. Та й коли він поїхав до Львова, працював у "Охматдиті", заступником головного лікаря 5-ї міської поліклініки, і в управлінні охорони здоров'я Львова, я завжди міг з ним зв'язатися і порадитися з професійних питань. Він ніколи не відмовляв у дружній пораді", – сказав медик Андрій Ципук.

В управлінні охорони здоров'я Львівської міськради, де Богдан Остальський пропрацював останні 13 років, говорять про нього як про людину, яка вміла знайти вихід з конфліктної ситуації і вирішити найскладніші питання.

Нагадаємо, у Львівській області начальник Старосамбірського центру первинної медико-санітарної допомоги Василь Савенко помер від коронавірусу.

Повʼязані теми:

Наступна публікація