Лікарі відмовлялися лікувати інфікованих коронавірусом, бо чекали на протоколи від МОЗу - лікарка-інфекціоністка

Лікарі відмовлялися лікувати інфікованих коронавірусом, бо чекали на протоколи від МОЗу - лікарка-інфекціоністка

Дата публікації
Перегляди
2533
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Лікарі відмовлялися лікувати інфікованих коронавірусом, бо чекали на протоколи від МОЗу - лікарка-інфекціоністка

Міністерство охорони здоров'я затвердило протокол лікування коронавірусу.

Деякі лікарі в регіонах відмовлялися приймати на лікування інфікованих новим коронавірусом COVID-19, тому що чекали на протоколи від Міністерства охорони здоров'я. МОЗ нарешті затвердив цей документ.

Про це лікарка-інфекціоністка, заслужена лікарка України Ольга Голубовська сказала в прямому ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1".

"Наразі є багато завдань, які треба терміново вже вирішувати. Я вдячна новому міністру, що він за два дні дав лікарям, щоб вони могли лікувати. Щоб ви розуміли, що відбувалось до цього. Два місяці ми порушуємо питання, що у нас немає протоколів лікування, тому що свого часу "великі реформатори" відмовилися від стандартизації медичної допомоги і розповіли всім про доказову медицину, яка, звичайно, була у нас в країні. Ми робили багато документів під цю доказову медицину. Вони, напевно, про це зовсім не знали", - сказала Голубовська.

Вона наголосила, що "які можуть бути докази міністру, коли вірус виявили кілька місяців тому. Тільки збуджувача виявили. Які там докази? Коли почався цей "ідеальний шторм", коли у нас були реально масова госпіталізація людей і потоки людей йшли тестуватися в інфекційний стаціонар. І в цих умовах в лікарів не було протоколів лікування. І в деяких регіонах лікарі відмовлялись приймати на лікування, тому що чекали на протоколи від МОЗу. Лікарі брали на себе відповідальність".

Новий міністр за два дні на посаді дав лікарям протокол, за яким вони можуть лікувати від коронавірусу

Новий міністр за два дні на посаді дав лікарям протокол, за яким вони можуть лікувати від коронавірусу

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб.

Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
2533
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація