Лікар зі Львова заявив про важкі ускладнення після коронавірусу

Лікар зі Львова заявив про важкі ускладнення після коронавірусу

Фото: pixabay.com

COVID-19 призводить до згущення крові, а це своєю чергою, до утворення тромбів.

Завідувач 1-го хірургічного відділення Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Гнат Герич повідомив, що останнім часом до них потрапляє все більше пацієнтів з віддаленими ускладненнями коронавірусної інфекції, які потребують термінового хірургічного втручання. Це венозні тромбози і тромбоз судин тонкого кишківника. Та через несвоєчасне звернення врятувати вдається не всіх, пише ZAXID.NET.

"Останнім часом до нас все частіше потрапляють пацієнти, у яких ми діагностуємо венозні тромбози, які утворюються у глибоких і поверхневих венах нижніх кінцівок, а також мезентеріальний тромбоз, коли тромб потрапляє у просвіт судин тонкої кишки і спричиняє порушення кровопостачання. Більшість таких пацієнтів перехворіли на Сovid-19, або коронавірусна інфекція у них є супутнім захворюванням і утворення тромбів виникає як ускладнення коронавірусної хвороби", – розповів Гнат Герич.

За словами медика, останнім часом до хірургічного відділення лікарні госпіталізували п’ятьох пацієнтів з тромбами у тонкій кишці. І лише одному вдалося видалити тромб і відновити кровопостачання. У двох хворих довелося забирати частину змертвілої кишки і ще двох пацієнтів, які звернулися запізно, врятувати не вдалося.

"При мезентеріальному тромбозі виникають раптові різкі болі в животі, які також можуть бути переймоподібними. Виникає нудота, блювота, здуття кишківника. Температура може піднятися до 37 градусів. Якщо інтенсивність болю оцінювати за 10-бальною шкалою, то при цьому тромбозі її інтенсивність дорівнює 9 балам. У таких хворих в запасі є лише кілька годин, щоб вчасно забрати тромб і відновити кровопостачання тонкої кишки", – наголошує Гнат Герич.

Хірург радить у разі перших тривожних симптомів одразу звертатися до лікаря-хірурга. Якщо на нозі, як правило, на одній раптово з’явився набряк і водночас болю нема – це може бути тромбоз глибоких вен. Під час тромбозу поверхневих вен може бути локальний біль у місці утворення тромбу.

Особливо, мають бути насторожі пацієнти, які мають проблеми з серцем, різного роду аритмії. У них такі тромби утворюються найчастіше.

Для профілактики тромбозів використовують антикоагулянти (препарати, що розріджують кров), які обов’язково треба використовувати під час лікування коронавірусу і після нього. Найкраще у вигляді уколів, вони, за словами Гната Герича, більш ефективні, ніж таблетовані препарати.

"Це особливо стосується людей, які від коронавірусної інфекції лікуються вдома. Цей вірус призводить до згущення крові, а це своєю чергою, до утворення тромбів. Тому хворим слід чітко дотримуватися рекомендацій сімейного лікаря, а літнім людям особливо. Бо виходить так, що коронавірус вони побороли, а його віддалені ускладнення ускладнили або навіть забрали життя", – каже Гнат Герич.

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю ТСН.ua завідувач пульмонологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні Олег Яковенко розповів, що коронавірус впливає на систему згортання крові і провокує тромбоемболії, інфаркти та інсульти. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація