Лікар розповів про небезпечні розваги після коронавірусу: чого не можна робити

Лікар розповів про небезпечні розваги після коронавірусу: чого не можна робити

Фото: УНІАН

Поборовши COVID-19, варто уникати фізичних навантажень щонайменше місяць.

Реабілітація після перенесеного коронавірусу може бути досить тривалою. Все залежить від складності протікання COVID-19. Утім, навіть у разі легкої форми коронавірусу організмові потрібен час, аби відновитися.

Про це головний лікар одного з діагностичних медичних центрів Львова Тарас Жиравецький розповів в інтерв'ю ТСН.ua.

"По-перше, не займатися моржуванням. Це дуже небезпечно. Можна так само відкласти сауну, щоб людина не давала такого навантаження з контрастами. Крім того, спорт відкласти мінімум на місяць. Тому що було багато випадків, коли пацієнти після перенесеного коронавірусу відновлювали спорт і, на жаль, їхній стан погіршувався: піднімалася температура, з'являлася задишка, втома. Цього не потрібно робити. Потрібно дати організму просто відновитися. Він розумний, спокійно сам відновлюється десь за місяць", — каже Тарас Жиравецький.

За його словами, саме під час відновлення організму після перенесеного коронавірусу можуть бути корисними вітаміни. "Нормальне харчування, відпочинок, більше спати. Якщо є підвищені показники печінкових проб, тоді лікар призначає гепатопротектори. Також корелюються ниркові проби: якщо високий рівень сечової кислоти чи зниження. Алкоголь потрібно виключити на якийсь час так само, аби не навантажувати організм. Але основне – не допускати великого фізичного навантаження. Це дуже важливо", -— зазначає лікар.

Тарас Жиравецький також радить зробити аналіз на згортання крові.  "І щодо пацієнтів від 35 років – варто робити коагулограму (аналіз на згортання крові. — Ред.), і якщо ризик високий – вживати антикоагулянти (препарати для розрідження крові. — Ред.). Антикоагулянти зазвичай призначаються пацієнтам, які мали сильне ураження легень. Їх потрібно приймати певний час, наприклад, місяць (лише за призначенням лікаря)", — додав лікар.

Нагадаємо, раніше Тарас Жиравецький розповів, коли коронавірус в Україні ймовірно піде на спад

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація