Медик розповів, коли хворим на коронавірус можна лікуватися вдома

Автор
Олена КапнікОлена Капнік
Дата публікації
Перегляди
2341
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Медик розповів, коли хворим на коронавірус можна лікуватися вдома

Фото: Associated Press

У більшості випадків коронавірус минає у легкій формі.

У більшості випадків коронавірус протікає у легкій формі, а тому близько 80% інфікованих можуть лікуватися амбулаторно під наглядом медика.

Про це в ефірі Сніданку з 1+1 розповів сімейний лікар Антон Асонов.

За його словами, легкі симптоми — такі, як під час звичайного ГРВІ. "Це будуть нежить, біль у горлі, температура, яка не перевищує 38 градусів. Тобто це більшість симптомів, які під час гострої респіранторної інфекції будуть однаковими. З таким можна пересидіти вдома", — розповів медик. 

Утім, хвороба може минати не настільки легко, коли є загрозливі стани для здоров'я та навіть життя людини. "Коли температура висока — 38,5, якщо важко дихати, з'явилися кишково-шлункові розлади, схожі на такі, як за CОVID-19, чи кров з'явилася під час кашлю, тоді обов'язково треба звернутися до лікаря", — наголосив Антон Асонов.

Лікувати чи перечекати: найпоширеніші помилки людей із симптомами COVID-19

Лікувати чи перечекати: найпоширеніші помилки людей із симптомами COVID-19

Крім того, він зауважує,  що не варто забувати про людей з групи ризику, які мають цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, онкологію. "Вони повинні обов'язково звернутися до лікаря навіть за досить легкого перебігу хвороби".

Сімейний лікар також радить почати вакцинуватися проти грипу та пневмококу, аби захиститися і від вірусів, і від бактерій, які викликають запалення легень.

Як повідомлялося, коронавірус часто має легкий перебіг, багато симптомів COVID-19 людина може навіть не помітити. Про це повідомив лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
2341
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація