Лікар пояснив, чому коронавірус в Україні поширюється хвилями

Лікар пояснив, чому коронавірус в Україні поширюється хвилями

Фото: УНІАН

Вірус знаходить слабкі місця там, де порушуються протиепідемічні заходи.

Коронавірус в Україні набирає обертів, а стримати його на початку вдалося завдяки жорстким протиепідемічним заходам.

Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповів кандидат медичних наук, завідувач пульмонологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні Олег Яковенко.

"Це моя особиста думка: я не розрізняю першу чи другу хвилю, це все – одна хвиля, яка розпочалась наприкінці 2019 року і потихеньку набирає обертів. Але цей процес контрольований. І в першу чергу контролюється протиепідемічними заходами", – вважає Яковенко.

На думку лікаря, якби в Україні не запровадили на початку березня жорсткий карантин і не обмежили пересування людей, була б біда.

"Для того, щоб в ідеалі  позбутись коронавірусу, людей потрібно на певний час ізолювати один від одного, аби  він зник. Але це утопія. Тому внаслідок таких слабких місць, які вірус знаходить, насамперед через порушення протиепідемічних заходів, відбувається спалах такими хвилями", - каже Олег Яковенко.

За його словами, якщо ми не виробимо грамотну стратегію протиепідеміологічних заходів, то будемо мати постійний приріст захворюваності.

"Але хочемо ми цього чи ні, захворюваність ще буде певний час. За даними ВООЗ, нас 2 роки труситиме. Але головне, щоб не було масового вибуху захворюваності, бо виникне колапс, як в Італії", – додав лікар.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у столиці продовжує зростати добовий приріст захворівших на COVID-19. Станом на ранок 8 серпня у Києві зафіксовано 200 нових випадків COVID-19 за добу, тоді як 7 серпня було 186.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7849
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація