Лікар-інфекціоніст пояснив, скільки триває перебіг коронавірусу і коли пацієнт уже безпечний

Лікар-інфекціоніст пояснив, скільки триває перебіг коронавірусу і коли пацієнт уже безпечний

Фото з власного архіву лікаря

Перебіг коронавірусної хвороби дещо відрізняється від звичних нам ГРВІ, таких, як, наприклад, грип.

Пацієнти з COVID-19 одужують приблизно за 8-12 діб. Але є група пацієнтів, стан яких навпаки – на 6-8 добу погіршується. Це пов’язано з приєднанням бактеріальної флори на тлі зниження імунітету та розвитку пневмонії.  

Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповів лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський.

"Перебіг коронавірусної хвороби дещо відрізняється від звичних нам ГРВІ, таких, як, наприклад, грип. Початок зазвичай неважкий, поступовий. Люди скаржаться на невисоку лихоманку, слабкість. У багатьох зникає нюх. Через декілька днів більша частина одужує, усі симптоми зникають. Хіба що на відновлення нюху потрібно більше часу. Але є група пацієнтів, стан яких навпаки – на 6-8 добу погіршується. Це пов’язано з приєднанням бактеріальної флори на тлі зниження імунітету та розвитку пневмонії. Таких, переважно, ми і лікуємо в стаціонарі. Вони так само одужують до двох тижнів, частіше і швидше, але скарги та лікування вже значно відрізняються від легких форм", — розказав Дубровський.

Лікар додав, що тяжкі пацієнти лікуються по-різному, бувають випадки, що дуже довго. "Але треба розуміти, що в таких випадках ми маємо справу вже не лише з COVID-19, а також з серйозними загостреннями супутніх захворювань. Тому лікування комплексне і непросте", — зазначив він.

Дубровський також пояснив, коли пацієнт уже безпечний для оточення, на який день хвороби.

"Пацієнт безпечний тоді, коли не виділяє вірус. Простіше сказати, коли негативний ПЛР. Це відбувається на 10-14 день від початку захворювання", — підсумував він.

Повний текст інтерв'ю з Євгеном Дубровським читайте тут

Раніше Євген Дубровський пояснив, чому деякі люди взагалі не хворіють на COVID-19.

Повʼязані теми:

Наступна публікація