Лікар-інфекціоніст пояснив, чи можна повторно інфікуватися коронавірусом

Лікар-інфекціоніст пояснив, чи можна повторно інфікуватися коронавірусом

Фото: Associated Press

Імунітет до коронавірусу нетривалий - 3-6 місяців, заявив Ігор Берник.

Заразитися коронавірусом повторно, з великою ймовірністю, можливо, тому що імунітет, який виникає до COVID-19, нетривалий.

Про це сайту ТСН.ua розповів лікар-інфекціоніст, заступник директора Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Ігор Берник.

"Це наразі версії попередніх досліджень, що так, це можливо, бо нетривалий імунітет. Організм наш виробляє антитіла, потім титр їхній падає, і можливість повторного зараження є високою. Існує дослідження в Південній Кореї, коли повторно виявляли позитивні ПЛР-тести: у пацієнтів знаходили вірус, але вже мертвий. Цей пацієнт не мав би вже бути небезпечним для інших людей. Але, на жаль, це ще не вивчено, і ми не можемо точно сказати, що це так може бути. Утім ми точно знаємо, що імунітет нетривалий - 3-6 місяців. Тому можливість повторного зараження коронавірусом є дуже високою", - каже Ігор Берник.

За словами лікаря, у Гонконзі, де офіційно зафіксували повторний випадок інфікування коронавірусом, "мають можливість і повноваження документувати та вивчати це питання".

"У нас в Україні теж були люди, які повторно хворіли, навіть тричі, просто ми не можемо інтерпретувати ці дані зараз, бо ми не знаємо як, ми ж лікарі і просто лікуємо", - додав Ігор Берник. 

Водночас офіційна представниця ВООЗ Маргарет Харріс зазначила, що повторні інфікування коронавірусом наразі є вкрай рідкісною подією ­- "один випадок на більш ніж 23 млн". "Ми, ймовірно, побачимо і інші задокументовані випадки. Але, як видається, не йдеться про звичайну подію", - заявила Маргарет Харріс. 

Нагадаємо, у Чернівцях лікарка швидкої медичної допомоги Аліса Гріщенкова стверджує, що вдруге заразилася коронавірусом. Перший випадок COVID-19 у неї виявили наприкінці квітня 2020 року. Після місячного лікування ПЛР-тест показав негативний результат, тож лікарка подумала, що з коронавірусом покінчено. Утім не минуло і трьох місяців, як Аліса Гріщенкова знову відчула недугу. Тест-ПЛР вдруге показав наявність у неї коронавірусної інфекції. Медик розповіла ТСН.ua, як лікувалась вперше, які симптоми зараз відчуває і чим вони відрізняються від попередніх

Повʼязані теми:

Наступна публікація