Лікар-епідеміолог розповів, в яких людей може не виробитись імунітет до коронавірусу

Лікар-епідеміолог розповів, в яких людей може не виробитись імунітет до коронавірусу

Фото: Associated Press

Медик каже, що імунітет виробляється здебільшого у всіх, хто зіткнувся з коронавірусною інфекцією, але можуть бути і винятки.

Чернівецький лікар-епідеміолог, заступник керівника обласного лабораторного центру Юрій Падурар вважає, що імунітет до коронавірусу може не вироблятися у людей, у яких є важкі супутнізахворювання, такі, як онкологія.

"З першого дня появи цієї хвороби науковці досліджували імунітет у людей, які перехворіли на коронавірус. За останніми публікаціями науковців, можна сказати, що імунітет завжди створюється. Можливо, з різною потужністю, з різним рівнем захисту, але імунітет однозначно створюється. І він достатній, щоб повторно не заразитися. Це дуже важливо. Однак, можливий такий варіант, що імунітет дійсно не виробився, наприклад, через якусь важку супутню хворобу. Організм у частини онкохворих може не відреагувати на COVID-19", - розповів медик в інтерв'ю "Укрінформу".

Між тим, лікар повідомив, що серед пацієнтів, які перехворіли на коронавірус в Чернівецькій області, не було доведених випадків повторного зараження і повторного захворювання.

"Були поодинокі випадки реєстрації у однієї людини хвороби, наприклад, у квітні й у серпні. Але це поодинокі випадки, які треба вивчати. Можуть бути кілька варіантів – або не було хвороби у квітні, або немає хвороби у серпні, або десь був помилковий результат лабораторного дослідження. Оскільки юридично допускається хибно позитивний результат при лабораторному дослідженні матеріалу. Або тут ще є й малоймовірний третій варіант. Коли потрібно залучати правоохоронців і перевіряти, чи не було зловживань при визначенні результатів досліджень", - зазначив епідеміолог Юрій Падурар.

Нагадаємо, раніше лікар з Волині пояснив, чому коронавірус в Україні поширюється хвилями.

Повʼязані теми:

Наступна публікація