Лікар-анестезіолог розповів, як минає коронавірус у пацієнтів із важким перебігом хвороби

Лікар-анестезіолог розповів, як минає коронавірус у пацієнтів із важким перебігом хвороби

Фото: Українська правда

За його словами, стан, коли не вистачає повітря, страшний і жахливий.

Лікар-анестезіолог, професор Сергій Дубров розповів про те, як минає коронавірусна хвороба у пацієнтів з важким перебігом, що вони відчувають у разі різкого погіршення стану.  

Відповідне відео 29 листопада опублікували у телеграм-каналі Коронавірус_інфо.

"Буквально вчора пацієнт 52-54 років, скоріш за все, це був епізод, я якраз був у палаті, епізод тромбоемболії мілких гілок, тобто на рівні сатурації 90-92 в нього раптом сатурація знизилась до 48, синє обличчя, сині губи, сині руки, у пацієнтів починається паніка, частота дихання десь 60, 80, паніка, на цій паніці пацієнт зриває з себе маску. Ну і тут важливо, в цей момент, щоб лікар був поруч із пацієнтом, тобто змінюються параметри вентиляції, вводяться антикоагулянти, пацієнт психологічно намагається заспокоїтися і протягом 10-15 хвилин ми вирівнялись на ті показники 90% сатурації. До ранку пацієнт був стабільний", — пояснив лікар.

Він також додав, що момент зниження сатурації, коли пацієнт відчуває нестачу повітря, жахливий. "В момент зниження сатурації, коли пацієнт, перебуваючи в свідомості, не може надихатись і відчуває катастрофічне відчуття нестачі повітря, я думаю, це жахливо і страшно. Судячи по очах тих пацієнтів, які я бачу кожен день", — додав Сергій Дубров.

Нагадаємо, раніше у Міністерстві охорони здоров'я перелічили симптоми легкого перебігу COVID-19. Особам з підозрою на інфікування коронавірусом радять не займатися самолікуванням.

Педіатр Антон Асонов про обов'язкові тести на коронавірус, нову мобільну бригаду та підтримку імунітету

Педіатр Антон Асонов про обов'язкові тести на коронавірус, нову мобільну бригаду та підтримку імунітету

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація