"Квітень буде найважчим": після Супрун до Ілона Маска звернулося посольство України в США

"Квітень буде найважчим": після Супрун до Ілона Маска звернулося посольство України в США

Фото: Associated Press

Бізнесмен сказав, що може розіслати по світу апарати для ШВЛ, але з умовами.

Посольство України в США звернулося до винахідника та бізнесмена Ілона Маска із проханням допомогти Україні у боротьбі з новою коронавірусної інфекцією.

Як повідомлялося, Маск написав у своєму Twitter, що його компанія має додаткові схвалені у США апарати для штучної вентиляції легень.

"Їх можуть доставити до лікарень в усьому світі в межах регіонів доставки Tesla. Пристрої та доставка - безкоштовні", - зазначив бізнесмен. За його словами, єдина вимога - апарати мають негайно використовуватися для пацієнтів, а не зберігатися на складах.

Спершу на допис відповіла колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун, а пізніше коментар залишило також посольство України в США. 

"Україна є другою найбільшою країною Європи з населенням у майже 40 мільйонів мешканців. Пандемічна ситуація в Україні наближається до піка, квітень буде найважчим. Людям у лікарнях потрібні "вентилятори". Ми готові до співпраці", - йдеться у зверненні. 

Також відзначимо, що серед коментувальників помітили ще одного українського представника - стратега та лікаря-інфекціоніста Вадима Арістова: "У нас дійсно є лише 7% з необхідних "вентиляторів". Але, будь ласка, обговоріть вашу допомогу безпосередньо з президентом Зеленським, оскільки пані Супрун несе відповідальність за цю катастрофу".

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела жорсткі обмеження - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram! 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація