Крива захворюваності на коронавірус знову пішла вгору: як влада планує ділити Україну на зони та що буде зі школами

Крива захворюваності на коронавірус знову пішла вгору: як влада планує ділити Україну на зони та що буде зі школами

Фото: УНІАН

Адаптивний карантин має завершитися 31 липня.

В Україні після спаду на початку тижня, крива захворюваності на коронавірус COVID-19 знову пішла вгору. І влада планує ділити країну на зони.

Як визначатимуть палітру і що все-таки буде зі школами - в сюжеті ТСН.Тижня.

Коронавірусна атака триває

У неділю, 19 липня, маємо новий світовий антирекорд. За добу майже 230 тисяч нових хворих. І це мова про підтверджені випадки. Вже маємо 14 мільйонів хворих на коронавірус на планеті. Лідери - США там 3,5 млн, Бразилія - 2 млн, Індія - понад мільйон, четверта Росія - 765 тисяч хворих.

Карантин не вирішував проблему. Карантин всього лише розтягує все в часі для того, щоб не були переповнені лікарні і вони всі одночасно не звернулися за медичною допомогою

експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавіна

Невтішна статистика і в Україні - захворіло майже 59 тисяч.

Одеса

Цього тижня стався спалах коронавірусу в дитячому будинку "Перлинка". На обсервацію закрили заклад, де живуть сироти та діти, чиї батьки позбавлені батьківських прав. Там 17 позитивних результатів ПЛР-тестів, з них 15- у дітей.

Вінниця

Атака COVID-19 і на Поділлі. У Вінницькому центрі серцево-судинної патології інфіковано 9 працівників та 6 пацієнтів. З ким контактували хворі, з'ясовують.

Рівне

В місті протестували тисячу працівників дитсадків. У майже 60 підозрюють COVID-19.

Кривий Ріг

У Кривому розі помер далекобійник. Чоловік приховав, що три тижні тому повернувся з Німеччини. До медиків звернувся лікувати рану на нозі, але його стан почав погіршуватися, виникла ниркова недостатність. Лише тоді родичі зізналися, що чоловік був за кордоном. Лікування скоригували, але було вже запізно.

Львів

А на Львівщині від ускладнень коронавірусу померла 20-річна дівчина. До Стрийської лікарні вона потрапила минулої п'ятниці із двосторонньою пневмонією.

"Вона була не транспортабельна, вона впала в кому. Ми викликали консультантів, в нас був і обласний реаніматолог, і інфекціоніст. Всі консультації необхідні проведені. Жаль, звичайно, шкода, но так є. Так при тих ковідних пневмоніях вони є гарячі, буквально 2-3 дня і все", - розповів головний лікар Стрийської міської лікарні Осип Бегей.

Карантин

Україна хоч і має понад 700 нових випадків COVID-19 щодоби, жорсткого карантину не буде.

"Не треба поспішати з продовженням карантину надовго, треба діяти за розвитком ситуації. Всі вже втомилися від цього карантину. Потрібні чіткі рамки, як ми його продовжимо, щоб у людей були можливості для життя в безпеці, щоб міг функціонувати бізнес, щоб економіка не стояла на паузі", - заявив президент Володимир Зеленський.

Адаптивний карантин має завершитися 31 липня. Після діятиме нова карантинна схема.

За два тижні Україна, ймовірно, почне жити за новою системою. Всю територію поділять на чотири зони - зелену, жовту, помаранчеву і червону:

  • червона зона означатиме жорсткий карантин. Громадський транспорт зупинять, ресторани зачинять. Як це було на початку березня;
  • зелена, жовта і помаранчева зони означатимуть обмеження часткове. Якщо регіон в жовтій зоні, працюватиме все, однак, наприклад, заходити в супермаркет можна буде тільки одній людині на 10 квадратних метрів.

Від того, в якій зоні опиниться місто, буде восени залежати навчання в школах. Пояснив цього тижня головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Якщо школа виявляється в "червоній зоні", її закриють, поки показники не стабілізуються.

"Тотального закриття шкіл на території країни не буде, якщо не будуть перевищені пороги з грипу та грипоподібним захворюванням. Тільки там, де буде "червона зона", будуть закриватися школи", - пояснив Віктор Ляшко.

Восени епідеміологи чекають на новий удар COVID-19, але точних прогнозів чи порад батькам нині не дає ніхто.

"Все змінюється кожен день. Ми не знаємо, чи буде вакцина. Тому батьки повинні готуватися одночасно до двох сценаріїв - до повного навчання вдома і до навчання в школі. Ніхто вам не дасть сьогодні іншої поради", - пояснює експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавіна.

Епідемія коронавірусу в Україні: влада планує розподілити території по зонах

Епідемія коронавірусу в Україні: влада планує розподілити території по зонах

Президентські коронафейки

Псевдо рецепти зцілення від COVID-19 цього тижня добряче підігріли соцмережу. В гру вступили навіть президенти. Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко радив білорусам сідати за трактор і коронавірус мине.

Цього тижня здивував всіх хворий на COVID-19 президент Бразилії Жаїр Болсонару. Він записав відео, в якому розповів, що став почуватися добре після приймання препарату з діючою речовиною гідроксихлорохін. Та вчені серйозно сумніваються. ВООЗ ще навесні призупинила клінічні випробування цієї речовини.

Рятівне коло від "корони"

Світ перестане лихоманити лише після появи вакцини від коронавірусу. Нині в світі їх тестують півтори сотні. Два десятки вакцин вже випробовують на людях. Найбільш перспективну наразі розробили у Британії вчені Оксфордського університету.

Але поки одні країни важко працюють над винайденням вакцини, інші вирішили піти легшим шляхом і розробки вкрасти. Лабораторії у США та Британії атакували хакери. Канадська розвідка цього тижня заявила про російський слід. Кажуть, працювала та сама хакерська група, яку звинувачують у втручанні у вибори в США 2016 року. Кремль відразу все заперечив. Мовляв, не має доказів.

Полювання на дослідні центри - не новина. Той, хто розробить вакцину першим, миттєво стане власником мільярдів.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація