Кожен третій госпіталізований із коронавірусом українець опиняється у важкому стані

Кожен третій госпіталізований із коронавірусом українець опиняється у важкому стані

Фото: УНІАН

Останнім часом на коронавірус починає хворіти більше дітей та молоді, людей до 30-40 років.

В Україні зросла кількість хворих із коронавірусом у важкому стані, наразі їх третина від усіх госпіталізованих з діагнозом COVID-19.

Про це на брифінгу повідомив очільник МОЗ Максим Степанов.

"Хотів би повідомити, що наразі одна третина всіх госпіталізованих з діагнозом COVID-19 — це пацієнти у важкому стані. Через це зросла кількість важких хворих, і відповідно — навантаження на медичну систему, зокрема, на реанімаційне відділення. Це пов'язане ще з тим, що населення України почало рідше звертатися до лікарів у разі виникнення перших симптомів коронавірусної хвороби", — сказав Степанов.

Він закликав українців, щойно у них з'являються будь-які симптоми коронавірусу або будь-які симптоми будь-якого респіраторного захворювання — одразу звертатися до свого сімейного лікаря, який повинен їм зробити відповідний тест — експрес або забір біоматеріалу для ПЛР-тестування.

"Відразу звертайтеся, а якщо вам раптом відмовляють або радять звернутися пізніше — на 5-7-й день — то Ви повинні знати, що Вам зобов'язані зробити такий тест. А якщо виникають проблеми — телефонуйте, будь ласка, до контактного центру МОЗ, він працює у цілодобовому режимі, 0 800 60 20 19", — поінформував глава МОЗ.

Окремо він наголосив, що останнім часом на коронавірус починає хворіти більше дітей та молоді, людей до 30-40 років.

Нагадаємо, в Україні почав діяти посилений карантин, який триватиме до 24 січня.

Повʼязані теми:

Наступна публікація