"Коронавірусна паніка": чому інколи так важко викликати бригаду швидкої допомоги

"Коронавірусна паніка": чому інколи так важко викликати бригаду швидкої допомоги

Кожен третій виклик невідкладників - спричинений панікою.

3,5 тисячі бригад швидкої допомоги працює сьогодні в Україні, і кожна друга — задіяна під коронавірус. Точної кількості, скільки людей працює, немає. Це число змінюється ,залежно від потреб тих, хто захворів. Водночас кожен десятий автомобіль невідкладної допомоги потребує списання. Так чому ж швидку буває так складно викликати?

Знімальна група ТСН підготувала спеціальний репортаж про роботу бригад невідкладної допомоги — "коронавірусної" та звичайної районної. Подробиці — в ТСН.19:30

Це історії двох фельдшерських бригад. Андрій та Вадим — одна з 15 столичних бригад, які працюють тільки з хворими на коронавірус. Оксана та Ірина — за 130 кілометрів від них, у Володарці. Їхня швидка — одна на 16 тисяч людей, і вони їздять до пацієнтів незалежно від того, чим вони хворі. Й обидві команди ТСН супроводжує на змінах.

Початок чергування. Столичні фельдшери одразу отримують виклик. Одягають захисні костюми і беруть найголовніше — переносний балон із киснем. До точки призначення їхати пів години. Фельдшери розповідають — це не екстренна допомога, як за інсульту чи ДТП, а невідкладна.

Якщо пацієнту здається, що швидкої немає занадто довго, то, можливо, вони просто шукають адресу:

"У столиці це щоразу квест, як знайти людей, до яких має приїхати швидка допомога". 

Суцільні висотки, невідомі номери будинків та під'їздів. Фельдшери блукають двором — і добре, якщо ніхто не проганяє. Ще й пацієнти можуть не відповідати. Цей виклик — нескладний. Пацієнтка сама пересувається і нормально дихає, але аналізи крові погані і її треба госпіталізувати.

Всередині станції невідкладної допомоги у місті Володарка — зимно. Ранок починається з кави. Оксана заступає на чергування: перераховують ліки, в кареті швидкої — перевіряють наявність костюмів та кисню. Фельдшери діляться — на "коронавірусні" виклики завжди чекають: це додаткова надбавка до зарплати, але трапляються в них вони вкрай рідко. Перший виклик — пацієнт скаржиться на болі в животі. Цей виїзд теж може виявитися "ковідним", адже пацієнти, коли викликають швидку допомогу, часто повідомляють не про всі симптоми.

Ковідна паніка: чому інколи так важко викликати бригаду швидкої допомоги

Ковідна паніка: чому інколи так важко викликати бригаду швидкої допомоги

Поки столичні фельдшери оформлювали пацієнтку у лікарні — геть замерзли. Один з мінусів роботи в цю пору року в захисному костюмі – всередині швидкої тобі відразу спекотно, а на вулиці відразу холодно.

Вадим обробляє машину антисептиком. Дезінфікує, бо вже надійшов наступний  виклик:

"Там COVID-19 підтверджений, та на місці будемо дивитися, що з ним".

Особливості цього року — черги зі швидких у лікарнях. Пацієнти цього року їх не припиняють дивувати. Насамперед, методами лікування:

"Антибіотик приймали для профілактики, профілактики чого — невідомо".

Тим часом, столичний квест продовжується — медики не можуть зайти в під'їзд. Для цього пацієнта важлива кожна хвилина.

У пацієнта з Володарського району, тим часом, COVID-19 не виявили — пацієнт лишився вдома, а медики повертаються і знову чекають на виклик. Встигають подивитися два випуски ТСН і пообідати. І ось наступний виклик — до пацієнтки, знову з болями в животі. Жінку привозять до лікарні. Команда починає працювати дуже швидко і терміново перевдягатися: їм повідомили, що в 20 кілометрах звідси людина задихається.

Тим часом, Вадим та Андрій нарешті зняли костюми і намагаються доїхати на базу, але дорогою їм надходить ще один виклик. Коли фельдшери все ж потрапляють до пацієнта, виявляється, їх викликали, бо панікували — і такі випадки трапляються дуже часто.

Володарська невідкладна допомога вже прямує до хворої. Перший виклик на COVID-19 – після 16:00Фельдшерка Оксана розповідає: такий виклик не означає, що медики отримають доплату за хворого на коронавірус. Все залежить не від стану хворого, а від результату тесту.

Медики приїжджають вже затемна, але Оксана та Ірина повертаються без пацієнтки:

"Якщо казати правду. Сімейний лікар сказала, що є COVID-19 і пневмонія, щоб просто покласти в лікарню. А класти в лікарню немає з чим. Даремно пропітніли, але нічого, це наша робота". 

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров'я України змінило алгоритм тестування на COVID-19 і закупило додаткові експрестести. Тепер направлення на безкоштовний тест сімейні лікарі зобов'язані надавати всім контактним особам і тим, хто має ознаки ГРВІ.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
604
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація