В Україні зростає кількість регіонів, у яких неможливо послабити карантин.
В уряді запропонували декілька версій щодо причин "коронавірусного" антирекорду, який в Україні зафіксували в суботу. Тоді впродовж доби COVID-19 підтвердили у 753 мешканців нашої країни.
Одна версія уряду - наслідок пом'якшення карантину: на тижні був уже другий його етап, а інша - лабораторії нарешті розгрібають завали необроблених тестів. Але це означає, що реального стану справ ми досі не знаємо, йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.
У Києві десятки людей, не дотримуючись дистанції і без масок, жадають повеселитись в одному з нічних клубів. Хтось, здається, переплутав послаблення карантину з його повним зняттям. І це попри те, що випадки коронавірусу зафіксовані в персоналу тридцяти п'яти київських закладів. Таке ставлення може зачинити киян знову в квартирах.
До всього, в Україні зростає кількість регіонів, у яких неможливо послабити карантин. Наразі це вже 10 областей, серед яких Вінницька, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернігівська, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Львівська, Рівненська та Чернівецька, а також Київ.
Через це президент Володимир Зеленський поставив завдання Кабміну негайно визначити причину стрімкого підвищення лабораторно-підтверджених випадків та дати прогнози і рішення цієї ситуації. Також він дав доручення ретельніше перевіряти магазини, ринки і громадський транспорт.
Увечері суботи Комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила збільшити кількість рухомого складу приміського залізничного та автотранспорту і змінити графік роботи низки підприємств.
Через стрімке зростання кількості недужих уже відомо, що в Україні з 15-го червня не відкриються кінотеатри. Під загрозою опинилося навіть проведення ЗНО. Окрім цього, новий вірус став причиною кількох скандалів.
Коронавірус - у Першої леді. Олена Зеленська отримала позитивний результат тесту на COVID-19. У п’ятницю, 12-го червня, вона сама написала про це в соцмережах. Почувається добре, симптомів - не має. У лікарню поки що не повезли, але ізолювали від інших членів родини. Наразі вона на амбулаторному спостереженні.
Діти та чоловік - Володимир Зеленський - тести здали й результати в них - негативні. Але виявлений вірус у дружини вже позначився на роботі президента: він скасував усі поїздки та перейшов на спеціальний режим роботи. Де підхопила недугу Зеленська - наразі з'ясовують. Перевірили і дитячий заклад, який вона відвідувала - всі дітки і вихователі - здорові.
У Львові, не зважаючи на заборону відкривати спорт-клуби, фітнес-центри та басейни, вони таки почали працювати. Здали власників закладів самі ж відвідувачі, бо почали хизуватися світлинами в соцмережах.
У тому ж Львові відбулися протести підприємців. До облдержадміністрації прийшли ті, хто через карантинні обмеження досі не може працювати - перевізники, представники туристичного бізнесу, ресторатори та чесні власники спортклубів. Люди стояли з плакатами "Стоп безробіттю" і "Дайте працювати". Підприємці - просять дозволу відновити роботу, і кажуть, що готові дотримуватися санітарних норм. Утім, розійшлися мітингувальники ні з чим, бо дозвіл на роботу їм не надали через невтішну статистику поширення інфекції.
Скандал відбувся й на Чернігівщині. Там підписали зобов'язання про самоізоляцію і порушили його наступного ж дня. Три санітарки однієї з київських лікарень, підхопивши на роботі COVID-19, на самоізоляцію приїхали додому в село Леонідівка. Та в чотирьох стінах сиділося не всім. Одна з жінок час на самоізоляції використала для походу до стоматолога. Лікарю про свій підтверджений діагноз нічого не сказала. Контактувала щонайменше із сімома лікарями, не кажучи вже про сусідів і родичів. Зараз усім роблять тести. Чи заразила когось жінка - з’ясовують. Але Нацполіція вже склала на неї адмінпротокол. Суд має встановити, яку суму штрафу, а це щонайменше сімнадцять тисяч гривень, має заплатити порушниця.
"Я не можу сказати, що це добросовісні жителі нашої громади. Самосуду не було, люди звичайно всі незадоволені", - розповів голова Лосинівської ОТГ Володимир Андрієць.
А в Житомирі п'ятнадцятеро дітей з Обласного будинку дитини потрапили в інфекційне відділення міської лікарні через контакт із хворою на коронавірус медсестрою. Іще троє - в обласній лікарні. Дітям - від двох до 5-ти років – уже провели ПЛР-тести. Усі виявилися негативними. Але малюки залишаться в лікарні до 20-го червня. Там їх повторно протестують. Загалом у цьому дитбудинку 105 діточок.
"Стан дітей задовільний, вони практично здорові, знаходяться на самоізоляції і, по закінченню курсу самоізоляції, діти будуть обстежені на повторну ПЛР-діагностику та відправлені в будинок дитини", - зазначив директор дитячої лікарні Житомира Володимир Галайба.
У тих же регіонах, де карантинні обмеження все ж таки знімають, із 10-го червня дозволено працювати санаторіям, пансіонатам, базам відпочинку. Єдиний регіон, де три дні поспіль не фіксували жодного нового випадку зараження - Херсонська область.
Повертаючись до ЗНО, ясність днями вніс президент Зеленський. Він доручив безкоштовно провести пробне зовнішнє незалежне оцінювання у формі онлайн-тестування. На проходження пробного ЗНО, до речі, зареєструвалися понад 362 тисячі учасників.
Головне, аби карантинні проблеми не стали ширмою для повного скасування основного ЗНО. Про такі підступи заявив освітній омбудсмен. Бо така загроза потягне за собою повернення улюбленої гри ректорів - вступні іспити, коли не знання, а гроші та зв’язки вирішували долю майбутніх студентів. Поки що ЗНО за графіком - із двадцять п'ятого червня по сімнадцяте липня цього року.