Протягом наступних п'яти років криза, за наявними оцінками, може обійтися у $28 трлн втраченого валового внутрішнього продукту.
У МВФ заявили, що за 9 місяців різко зросли показники безробіття, бідності та істотно підвищився ризик для економік країн із низьким доходом.
Про це заявила директорка-розпорядниця МВФ Кристаліна Георгієва на щорічній зустрічі зі Світовим банком, повідомляє 15 жовтня FinClub.
За її словами, за 9 місяців різко зросли показники безробіття, бідності й істотно підвищився ризик для економік країн із низьким доходом.
"Ми очікуємо падіння показників економічного зростання до мінус 4,4% цього року. Попри те, що в наших прогнозах є величезна частка невизначеності, ми все ж припускаємо часткове і нерівномірне відновлення у 2021 році", — додала вона.
У МВФ також очікують глобального економічного зростання у 2021 році на рівні 5,2%.
"У нас, як і раніше, є значні ресурси в нашого кредитного потенціалу в 1 трлн доларів, щоб підтримати країн-членів. Ми надали фінансування 81 країні. Ми зупинили виплату боргів для найбідніших країн-членів і мобілізували 21 млрд доларів для кредитування на безвідсотковій основі", — зазначила Георгієва.
Нагадаємо, що експерти Bloomberg загалом прогнозують, що пандемія коронавірусної інфекції може позбавити світову економіку понад 5 трильйонів доларів зростання протягом наступних двох років, а ситуація загалом вже гірша, ніж 2008 року.
Своєю чергою, Кабінет міністрів України передбачає, що 2020 року ВВП України може впасти та становити від 4% до 8% у порівнянні з 2019 роком.