Коронавірус вплинув на ментальне здоров'я населення: ВООЗ виявила збільшення тривожних розладів

Коронавірус вплинув на ментальне здоров'я населення: ВООЗ виявила збільшення тривожних розладів

Фото: Pexels

Фахівці визнають — коронавірус вплинув навіть на тих, хто ним не перехворів.

Всесвітня організація охорони здоров'я визнала, що пандемія коронавірусу вже вплинула на ментальне здоров'я мільйонів людей у всьому світі. Страх захворіти, померти, інфікувати інших, втратити роботу — це те, що турбує нас найчастіше. В Україні серед тих, хто звертається за допомогою до психологів, кожному другому діагностують тривожний розлад.

Як в умовах пандемії не втратити душевний спокій — у сюжеті ТСН.19:30.

Віталій Яворський приїхав до лікарні ще власною автівкою, а вже наступного дня його перевели до реанімації. Там під кисневою маскою ШВЛ він провів 10 днів. Неодноразово думав про смерть. Але боявся зовсім іншого — заразити своїх підопічних, бо працює директором геріатричного пансіонату.

"Страшенно я переживав, на мені велика відповідальність. Це майже 200 мешканців чи підопічних, які в групі ризику. Це люди похилого віку або особи з інвалідністю, у яких ослаблений імунітет", – каже він.

Після коронавірусу в нього уражено 30 відсотків легень, попереду на чоловіка чекає тривала реабілітація. Але свій оптимізм називає найкращою зброєю проти вірусу.

Більшість із нас, як і Віталій, стійкі до стресів. Утім, є відсоток тих, чиє психічне здоров'я зазнає змін. Фахівці визнають — коронавірус вплинув навіть на тих, хто ним не перехворів. Стреси, депресії й тривожні розлади зафіксували у мільйонів людей зі всього світу. В Україні масова паніка почалась ще до того, як з'явився перший лабораторно підтверджений випадок COVID-19. Початком стали події в Нових Санжарах, коли налякані українці кидали каміння в автобус із людьми. Серед яких, до речі, не було жодного хворого. 

ВООЗ офіційно визнала, що пандемія вплинула на ментальне здоров'я людей

ВООЗ офіційно визнала, що пандемія вплинула на ментальне здоров'я людей

Неформально це назвали "новосанжарівським синдромом". Коли ж на страх захворіти або померти, наклався ще й залишитися без засобів для існування, соціологи зафіксували збільшення  депресивних настроїв у суспільстві. У МОЗ запустили онлайн-портал, де кожен безкоштовно міг отримати психологічну допомогу. Пік звернень припав на період посилення карантину. 

"Зі 100% заявок, які надходять зараз, близько 45% – тривожні розлади. Зокрема, панічні розлади, тревога про здоров'я. Насправді має сенс просто прийняти цю нову реальність, зберігати всі правила, які вже були і ВООЗ, і МОЗ продиктовані", – каже керівник Інституту когнітивного моделювання Спартак Субота.

Навіть після одужання  забути про коронавірус можуть не всі. Розвивається так званий "постравматичний синдром", який триває роками. Серед тих, хто хворів на COVID-19,  посттравму мали понад третина людей. Лікар-інфекціоніст наголошує: перестати боятися — перше, що ми повинні зробити

"Це впливає на імунну систему. Імунна система – запобіжник того, що ми не повинні хворіти на COVID-інфекцію. Якщо знижуються показники імунної системи, зрозуміло, що людина може заразитися набагато частіше", – вважає лікар.

Медики вважають, що наслідки пандемічного стресу позначаться навіть на здоров'ї дітей, які народжуються зараз. І вже назвали це покоління "короніалами".

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація