Коронавірус вперше виявили у снігового барса

Коронавірус вперше виявили у снігового барса

Фото: Вікіпедія

Підозрюють, що тварина могла заразитися коронавірусом від працівника зоопарку з безсимптомним перебігом хвороби.

У зоопарку Луісвілля в американському штаті Кентуккі, коронавірусом інфікувався сніговий барс. Хворобу підозрюють ще у двох його родичів.

Про це повідомляється на сайті зоопарку.

Три снігові барси почали виявляти незначні респіраторні симптоми, включаючи випадковий сухий кашель або хрипи. Тест на коронавірус показав, що тварини інфіковані. Зараз три кішки NeeCee, Kimti та Meru вже почуваються краще, а працівники зоопарку продовжують уважно стежити за їхнім здоров'ям. Наразі жодна інша тварина у закладі не проявляє симптомів.

У зоопарку припускають, що коти заразилися інфекцією від працівника, який мав безсимптомний перебіг хвороби. У закладі розповідають, що весь персонал зоопарку щоранку проходить медичний огляд на початку дня, якщо хтось має погане самопочуття - того до роботи не допускають. Також у разі появи симптомів працівники зоопарку проходять обстеження.

Тимчасово тварин ізолювали. Після повторного тестування їх знову повернуть на звичне місце.

"Усі співробітники зоопарку дотримуються протоколів безпеки COVID, рекомендованих Центрами контролю та профілактики захворювань (CDC) та Louisville Metro Health and Wellness. Охоронці зоопарків, які працюють з котами, приматами, кажанами та тхорами, носять засоби індивідуального захисту, коли перебувають поблизу тварин", - запевнили у зоопарку.

Це перший підтверджений випадок зараження ГРВІ-CoV-2 у сніжного барса. Це відкриття сприяє зростанню знань про коронавірус та його передавання між людьми та тваринами.

Нагадаємо, що в Іспанії повідомили про підтвердження COVID-19 у чотирьох левів із зоопарку Барселони. Це другий відомий світу випадок підтвердження коронавірусу у хижих котів.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація