Коронавірус в Україні зникне після третьої хвилі: лікар назвав рік

Коронавірус в Україні зникне після третьої хвилі: лікар назвав рік

Фото: Associated Press

За словами Тараса Жиравецького, коронавірус почне збавляти оберти уже в лютому.

Коронавірус в Україні піде на спад уже в лютому, коли друга хвиля досягне свого піку.

Про це і в інтерв'ю ТСН.ua розповів головний лікар одного з діагностичних медичних центрів Львова Тарас Жиравецький.

"З того, що прогнозуємо і бачимо, і спираючись на модель іспанського грипу, яка була запротокольована у 1918 році, то ми чекаємо трьох хвиль. Перша хвиля була маленькою, де перехворіло 5-10% населення. Зараз у нас друга хвиля, яка почалась, практично, у серпні, і теоретично вона має досягти піку десь наприкінці січня — на початку лютого. А наступних 5-6 місяців ми спостерігатимемо падіння цієї хвилі. Відповідно, будемо опускатися вниз, тобто кількість випадків і госпіталізацій буде меншою", — каже Тарас Жиравецький.

За його словами, наразі бачимо тенденцію до наростання госпіталізації. "Зараз ми піднімаємось, до середини літа буде спуск. Потім може бути так само, як і цього літа — орієнтовно два місяці легших, де буде мало випадків реєструватись і менше госпіталізацій, а потім, десь у середині серпня, теоретично, має прийти третя хвиля, де може перехворіти 25-30% населення. І вона триватиме приблизно 6-8 місяців. Якщо орієнтовно, то у березні цього року почався коронавірус, а в 2022 році має зникнути", — розповів лікар.

Нагадаємо, раніше Тарас Жиравецький розповів, де з високою ймовірністю можна заразитися коронавірусом і яких місць потрібно уникати

Міністр охорони здоров'я України пообіцяв, що в середині весни буде вакцина від коронавірусу

Міністр охорони здоров'я України пообіцяв, що в середині весни буде вакцина від коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація