Коронавірус в Україні. Як виявити та знешкодити у себе "вірус паніки"

Дата публікації
Перегляди
3592
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Коронавірус в Україні. Як виявити та знешкодити у себе "вірус паніки"

Фото: Associated Press

Швидше, ніж короновірус, працює "вірус паніки".

На тлі спалаху нової коронавірусної інфекції в Україні оголосили карантин. П'ятеро журналістів ТСН у спецпроєкті "Карантин" розкажуть про те, як адаптуватися до нової реальності в боротьбі з епідемією коронавірусу. 

Науковці кажуть, що в сучасному світі лідери думок можуть моментально заразити панікою 150 людей. І кожен із заражених передає тривогу щонайменше шістьом родичам та знайомим. Про те, як виявити у себе деструктивний страх та як знешкодити його, доки він не змусив вас робити дурниці, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30

"Людина починає уявляти собі, що вона хвора і вона ніби стає хворою. Це перша тривожна стадія, коли ми перестаємо мислити критично", - розповідає психолог Володимир Миколенко.

У капкан психосоматики потрапила навіть підготовлена до стресових ситуацій журналістка Юля.

"Я знала симптоми коронавірусу і фактично відразу почала їх відчувати. Мені здавалося, що в мене височенна температура, що в мене болить горло, що я кашляю, я дійсно почала кашляти, але міряючи температуру я бачила, що в мене 36,6", - ділиться дівчина. Каже, врятував ситуацію похід до лікарні.

Про страх розповідає і Євген, один із евакуйованих з Уханю українців. Каже, бачив, що таке паніка, з вікна автобуса у Нових Санжарах: "Коли почали кидати каміння, ми попросили декого з пасажирів сісти у прохід, а під вікна поклали сумки та рюкзаки".

То як налаштовувати свій мозок на позитив, та що можна робити, аби залишатися у спокої - дивіться у сюжеті ТСН.ua.

"Карантин": чи можливо у себе виявити "вірус паніки" та як знешкодити його

"Карантин": чи можливо у себе виявити "вірус паніки" та як знешкодити його

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

25 березня Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Кореспондентка ТСН Марія Шевченко.

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
3592
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація