Коронавірус в Україні та Польщі: чи відрізняється ситуація з поширенням хвороби в країнах

Коронавірус в Україні та Польщі: чи відрізняється ситуація з поширенням хвороби в країнах

Фото: ТСН.ua

Обидві країни фіксують зростання нових випадків коронавірусу після пом'якшення обмежень, але Україна пасе задніх у кількості тестувань.

Перші випадки коронавірусу в Україні та Польщі зареєстрували майже одночасно: сталося це на початку березня. Відтоді минуло понад три з половиною місяці. Обидві країни пережили суворий карантин та зараз перебувають на етапах його послаблення.

ТСН.ua порівнює ситуацію в обох країнах

Кількість хворих

  • Україна - 34 984
  • Польща - 31 316

У світовому рейтингу з кількості випадків коронавірусу Польща йде одразу за Україною. В Україні станом на 19 червня 34 984 випадків COVID-19. У Польщі - 31 316.  Водночас в Україні одужалих - 16 033, а у Польщі - 15 698.

В Україні останній тиждень ледь не щодня фіксують нові коронавірусні антирекорди - за минулу добу виявили 921 нового інфікованого. У Польщі ситуація дещо спокійніша, але не ідеальна, там останній тиждень щодня виявляють близько 400, подекуди 500, нових інфікованих. Водночас 19 червня у Польщі стався різкий стрибок смертності - за добу померли 30 пацієнтів. "Антирекорд" там фіксували 9 червня, коли за добу виявили 599 нових інфікованих.

І в Україні, і в Польщі стрибок захворювань стався після послаблення карантину. Разом із цим у Польщі також стався масштабний спалах коронавірусу серед шахтарів та їхніх сімей у Сілезькому вугільному басейні, що "псує" статистику. Втім, зараз там ситуація стабілізувалися, кажуть чиновники.

Тестування

  • Україна - 12 тисяч
  • Польща - 23-25 тисяч

Україна за кількістю тестувань пасе задніх. На початку березня в Україні робили 200-300 ПЛР-тестів на тиждень, наразі - 12 тисяч ПЛР-тестів на добу, кажуть в українському МОЗ. У Польщі нині проводять 23-25 тисяч тестів - удвічі більше, ніж раніше. В Україні від початку пандемії провели близько 542 тисяч тестувань, у Польщі - 1,2 млн.

Летальність

  • Україна - 23 людини на млн
  • Польща - 35 людей на млн

У Польщі зафіксований рівень смертності дещо вищий, ніж в Україні. За час пандемії в Україні загинуло 985 людей. У Польщі - 1334. 

Карантин 

Наразі в Польщі суворі правила карантину пом'якшили і вони подібні до запроваджених в Україні. У Польщі у масці треба перебувати в в громадському транспорті, магазинах та інших закритих приміщеннях зі скупченням людей, але "масковий режим" на вулиці скасували. Країна відкрила кордони та відновила авіасполучення з низкою країн ЄС, інші країни поки що під забороною

Уряди й України, й Польщі скаржаться на те, що люди сприйняли пом'якшення обмежень, як їхнє повне скасування. Цим пояснюють зростання випадків хвороби. Про посилення обмежень також говорять в обох країнах, але й Україна, й Польща відкидають загальне повернення до найсуворішого карантину.

Штрафи

  • Україна - 17-35 тисяч грн
  • Польща - 30-200 тисяч грн

Штраф за порушення карантину в Польщі сягає від 5 до 30 тисяч злотих, що дорівнює 30-200 тисячам гривень. В Україні штрафи за порушення карантину - від 17 до 35 тисяч гривень. І в Україні, і в Польщі для відстеження проходження самоізоляції застосовують телефонні додатки.

Повʼязані теми:

Наступна публікація