Коронавірус в Україні: скільки коштує перехворіти на COVID-19 і за що мають сплачувати пацієнти

Коронавірус в Україні: скільки коштує перехворіти на COVID-19 і за що мають сплачувати пацієнти

Фото: Associated Press

Тисяча гривень - це найменша сума витрачених коштів на лікування COVID-19. У середньому ж - від трьох і більше.

Сімейні лікарі запевняють, що для амбулаторного одужання від коронавірусу повинно вистачити тисячі гривень. Такі паперові розрахунки геть не збігаються з реальністю. Сума витрат стартує в середньому від півдесятка тисяч, і це, якщо хвороба йде в легкій формі, і доходить до цифр із п'ятьма нулями.

Про те, скільки ж коштує позбутися COVID-19, 8 грудня йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Галина на лікуванння брата витратила 6 700 гривень. Той нещодавно перехворІв на COVID-19. Стан у чоловіка був середньої тяжкості. Але залишався вдома.

А ось Андрій COVID-19 переніс дуже важко. 40 днів лежав у лікарні. Половину з них у реанімації під киснем. На лікування витратив понад 90 тисяч гривень.

Тисяча гривень - це найменша сума витрачених коштів на лікування COVID-19. У середньому ж - від трьох і більше. Про це ТСН дізналася під час власного опитування в соціальній мережі. У кожного лікування різне, як і кількість витрачених грошей. 

"Це якась неправильна корректировка лікування, я не знаю, що їм дописують. Багато хто з пацієнтів самостійно дообстежується , самостійно при легких формах роблять КТ, роблять якісь аналізи , самостійно біжать шукають мазочки на ПЛР, потім здають кров на імуноглубулін. І те все якщо до купи скласти, може й вийде до 15 тисяч гривень", - пояснює таку різницю сімейна лікарка Катерина Блінова.  

Це що стосується амбулаторного лікування. На стаціонарі ж все має бути безоплатно. Бо за пацієнта гроші дає Національна служба здоров'я України.

"За одного пацієнта, який перебуває в стаціонарі при середньому або легкому перебігу хвороби , ми сплачуємо в середньому 22 тисячі гривень , за пацієнта, який знаходиться в інтенсивній терапії, це може доходити до 45 тисяч гривень", - зазначає директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко.

Утім опитування ТСН показало й інше - в стаціонарі пацієнти платили гроші, та ще й немалі.

ТСН порахувала, скільки коштує одужання від коронавірусу

ТСН порахувала, скільки коштує одужання від коронавірусу

"Що входить в пакет медичних послуг, наприклад, стаціонарної допомоги: це входить тестування , це входить лабораторні дослідження включаючи КТ і рентген , це входить медична допомога в межах протоколу. Інтенсивна терапія, перебування пацієнта на аппараті ШВЛ, консультація інших спеціалістів, медикаментозне лікування в межах протоколу", - продовжує Бойко.

Якщо вам довелося заплатити за цей перелік кошти, і у вас є підтвердження, в НСЗУ рекомендують звернутися до них. Кажуть, примусять медзаклад повернути вам витрачені кревні.

Про те, як відновитися тим, хто вже перехворів на COVID-19, скільки часу потрібно на відновлення, як варто харчуватися, чи потрібні якісь спеціальні вправи і чого краще не робити — у нашому матеріалі.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація