Коронавірус в Україні перейде до другої хвилі: академік розповів, коли її очікувати

Коронавірус в Україні перейде до другої хвилі: академік розповів, коли її очікувати

Фото: УНІАН

Новий сплеск коронавірусу слід очікувати після Нового року, вважає академік Сергій Комісаренко.

В Україні ще не закінчилася перша хвиля коронавірусу, а друга хвиля виникне після Нового року, однак якою вона буде, - невідомо. Таку думку висловив глава комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки і оборони, академік Сергій Комісаренко в ефірі каналу "Україна 24".

"На жаль, спад йде, але не такий інтенсивний, як було б потрібно і як би хотілося. Хотілося б, щоб він (коронавірус, - ред.) майже повністю спав, що продемонструвало б нам закінчення першої хвилі. Я вважаю, що в Україні все ще поки перша хвиля. Але потім треба буде очікувати збільшення кількості інфікованих людей і початку другої хвилі ", - сказав Комісаренко.

За словами академіка, другу хвилю слід очікувати після Нового року.

"Яка буде друга хвиля, наскільки вона буде значною і потужною, буде залежати більшою мірою від нас. Я говорив і стверджую, що здебільшого ми залежимо від поведінки вірусу, він може стати більш летальним, призвести до менш важчого захворювання, стати більш контагіозним, і навпаки, може взагалі зникнути, якщо у нього будуть відповідні мутації", - сказав Комісаренко.

Нагадаємо, раніше доктор медичних наук Андрій Волянський заявив, що пандемія коронавірусу закінчиться вже влітку 2021 року.

Історії жертв коронавірусу: від початку пандемії в Україні помер 451 медпрацівник

Історії жертв коронавірусу: від початку пандемії в Україні помер 451 медпрацівник

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація