Коронавірус в Україні: на скільки варто збільшити кількість тестувань на COVID-19

Коронавірус в Україні: на скільки варто збільшити кількість тестувань на COVID-19

Фото: pixabay.com

В Україні наразі майже третина тестів на коронавірус - позитивні.

Як подолати пандемію або хоча б узяти під контроль? Частина сімейних лікарів упевнена: потрібно збільшити коло осіб, яких тестують на коронавірус. В уряді навіть заговорили про масову перевірку у червоних зонах.

А от чи доцільним буде загальнонаціональне тестування, як свого часу зробили у Словаччині, - йдеться 17 листопада у сюжеті ТСН.19:30.

Головний лікар у медзакладі селища Баришівка (Київська область) Павло Коврига показує ТСН результати тестів на коронавірус. Їх надсилають із обласного лабораторного центру, розташованого у Києві.

"Якщо влітку ще у червні було десь 10-15% позитивних, то на сьогодні 45-55% аналізів є позитивними", - говорить він.

Але зі здачею результатів до центру, кажуть, проблеми. Днями Мережу підірвало відео, де водії чекали по кілька годин.

"О пів на першу привіз аналізи і ми стояли до о пів на восьму вечора. Відпускали одну машину за годину-півтори", - говорить водій Олександр Вовк.

Одна із причин повернення частини аналізів - неправильно заповнена супровідна документація. Завертають і зразки повторних аналізів. Їх тепер  безкоштовно за направленням лікаря не роблять. Так само скасували аналізи за державний кошт контактним особам - без клінічних проявів.

"Наразі загалом робиться понад 75 тисяч тестів щоденно, з них близько 37-38 тисяч ПЛР-тестів. Решта методом ІФА", - говорить Олександр Мацьков, заступник гендиректора Центру громадського здоров'я МОЗ України.

Майже третина тестів - позитивні.

Коронавірус в Україні: чи доцільним буде загальнонаціональне тестування

Коронавірус в Україні: чи доцільним буде загальнонаціональне тестування

"Для того, щоб говорити про контроль над ситуацією, нам бажано досягти показника, коли менш ніж 10% від усіх проведених досліджень, якими підтверджуються діагноз, будуть позитивними", - зазначає Мацьков.

 За кількістю нових випадків поширення недуги Україна уже опинилася на 12 місці у світі. Сімейні лікарі впевнені: для того, щоб контролювати епідемічну ситуацію, потрібно розширити коло тестованих осіб.

Скільки ж тестів варто робити щодня? Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує коефіцієнт виявлених випадків на рівні 5% відсотків. Тобто, коли коронавірус підтверджується в одного із 20 протестованих. Згідно з цими розрахунками, в Україні щодня тести потрібно робити 200 тисячам людей. Дехто взагалі пропонує протестувати геть усіх.

"Коли проводиться загальнонаціональне тестування, ми знаємо точно, де зараз перебувають люди, які хворі на коронавірус. Відповідно, їх потрібно ізолювати", - каже аналітик Юрій Ганиченко.

Так свого часу зробили у Словаччині. І з'ясували: недужих у них - близько одного відсотка. Тепер це ж планує зробити і Австрія. Для України відповідне питання поки відкрите.

 Сьогодні у Кабміні натякнули: якщо і зроблять, то лише у містах, які опинилися у червоній зоні. На це виділять близько мільярда гривень. Але хто буде проводити таку масову ревізію? Та чи впораються лабораторії?  Бо уже нині деякі державні через завантаженість змушені звертатися за допомогою до приватних. Між тим, аналітики наполягають: поруч із збільшенням кількості тестувань, потрібно і запроваджувати нові обмеження. Мовляв, якщо взагалі нічого не робити - кількість недужих може зрости в рази.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація