Коронавірус в Україні: лікар зробив прогноз смертності до кінця 2020 року

Коронавірус в Україні: лікар зробив прогноз смертності до кінця 2020 року

Фото: Associated Press

Після нового року кількість смертей в результаті COVID-19 може зменшитися.

В Україні через звичайне підвищення кількості респіраторних захворювань збільшилась кількість летальних випадків. Зокрема, до 1 січні 2021 року у країні прогнозують близько 20 тисяч смертей від COVID-19Про це розповів педіатр, імунолог Андрій Волянський.

За його прогнозом, плавне збільшення кількості летальних випадків почалося в листопаді. У перші дні листопада в світі - 7 тисяч смертей на добу.

"До кінця року очікувано 1,7 млн. смертей, пов'язаних з COVID-19, це 3% від 57-59 мільйонів, які помруть в 2020 році від усіх причин. В Україні ситуація відповідна: 15-20 тисяч смертей на 1 січня (7500 на сьогоднішній ранок) - приблизно 3% від 560-580 тисяч", - вважає Волянський.

Він відзначив, що зараз відбувається традиційне підвищення кількості респіраторних захворювань і летальних випадків від пневмоній.

"Припускаю м'який грип в зв'язку з карантинними заходами, проведеними практично повсюдно. Різке зростання кількості інфікованих в Європі супроводжується м'яким зростанням кількості летальних випадків, що зумовлено значно більшим, ніж навесні, тестуванням", - сказав Волянський.

За його даними, в Україні триває експоненціальна фаза першої хвилі, як і в ряді інших країнах Центральної та Східної Європи. Андрій Волянський припускає, що після нового року зростання смертності сповільниться.

"Припускаю лінійну залежність на рівні 200 смертей на добу. Резюме: пандемія протягом осені розвивається досить прогнозовано. В Україні немає ніяких підстав для вчорашнього передрікання "неминучої катастрофи" міністром охорони здоров'я", - сказав лікар.

Він впевнений, що можна спрогнозувати на найближчі місяці кількість госпіталізацій, необхідних ліжок і смертності. "Зменшити кількість смертей в наших силах!", - закінчив він.

Нагадаємо, 4 листопада в Україні зафіксували одразу три рекорди коронавірусу - 9 524 нові випадки COVID-19, 199 смертей (усього — 7 731) та 7 536 людей, які одужали (від початку пандемії — 176 404).

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація