Коронавірус в Україні: Аваков прокоментував можливість стежити за українцями через телефони

Коронавірус в Україні: Аваков прокоментував можливість стежити за українцями через телефони

Фото: Інвестиційний форум RE:think

За словами міністра МВС, стеження за переміщенням людей через телефони є порушенням прав.

У Міністерстві внутрішніх справ України готові контролювати дотримання українцями правил карантину через мобільних операторів, проте робити цього поки не будуть.

Стеження за переміщенням людей через телефон є порушенням прав, повідомив міністр МВС Арсен Аваков.

"Я чую і читаю в пресі, навіть хтось з моїх заступників сказав про те, що ми готові по телефонним пінам і по телефонним ІР контролювати місце перебування людини. Ми готові, але, панове, це порушення конституційних прав. Тому, поки не введено режим надзвичайного стану, ніхто по телефону не буде відслідковувати місце перебування кожної людини", - заявив міністр.

Посадовець додав, що у випадку оголошення надзвичайного стану, в Україні можуть ввести комендантську годину.

Раніше мобільний оператор спростував можливість відстежувати поширення коронавірусу серед українців. Це сталося після того, як заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявив, що перевіряти дотримання українцями правил карантину можуть за допомогою мобільних операторів. Також один із операторів запропонував надати неперсоніфіковані дані своїх абонентів для виявлення потенційних осередків спалаху нової коронавірусної інфекції в Україні.

Як повідомлялося, у ніч на суботу, 28 березня, Україна повністю закриє авіасполучення та перетин кордону потягами та автобусами. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков закликав українців, які ще перебувають за межами країни, повернутися додому протягом двох днів, або залишитися за кордоном. 

Поліція буде контролювати режим дотримання карантину по всій Україні - Аваков

Поліція буде контролювати режим дотримання карантину по всій Україні - Аваков

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

25 березня Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація