Коронавірус в Україні 9 червня: несподіване бажання Зеленського і регіони без нових захворювань

Коронавірус в Україні 9 червня: несподіване бажання Зеленського і регіони без нових захворювань

Фото: Associated Press

В Україні зафіксовано 27 856 інфікованих коронавірусом та 810 смертей.

Кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж останніх трьох діб збільшилася на майже 2 тисячі осіб. Станом на 20:00 9 червня відомо про 27 856 хворих у країні. Кількість летальних випадків сягнула 810. Кількість одужалих вже 12 412.

ТСН.ua підготував матеріал про поширення коронавірусу в Україні, а також про інфікування українців.

Географія поширення коронавірусу 

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, в Україні наразі 27 856 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. За останню добу зафіксували 394 нових випадки. найбільша кількість підтверджених випадків захворювання зареєстрована у Львівській області - 49, Закарпатській області - 39, Житомирській області - 38 та Києві - 33. 

Детальна ситуація в областях має такий вигляд:

 • Вінницька область — 1175 випадків;
 • Волинська область — 1113 випадків;
 • Дніпропетровська область — 971 випадок; 
 • Донецька область — 235 випадків;
 • Житомирська область — 935 випадків;
 • Закарпатська область — 1425 випадків;
 • Запорізька область — 499 випадків;
 • Івано-Франківська область — 1602 випадки;
 • Кіровоградська область — 562 випадки;
 • м. Київ — 3523 випадки;
 • Київська область — 1836 випадків;
 • Львівська область — 2211 випадків; 
 • Луганська область — 54 випадки;
 • Миколаївська область — 309 випадків;
 • Одеська область — 1010 випадків;
 • Полтавська область — 274 випадки;
 • Рівненська область — 2094 випадки;
 • Сумська область — 198 випадків;
 • Тернопільська область — 1305 випадків;
 • Харківська область — 1305 випадків;
 • Херсонська область — 179 випадків;
 • Хмельницька область — 518 випадків;
 • Чернівецька область — 3729 випадків;
 • Черкаська область — 490 випадків;
 • Чернігівська область — 304 випадки.

Детальніше про інфікування коронавірусом в Україні дивіться у нашій інфографіці:  

Фото: tsn.ua

Зеленський і COVID-19

Президент України Володимир Зеленський заявив, що хотів спеціально заразитися коронавірусом, аби на власному прикладі показати, що це погано. Зеленський каже, що хотів захворіти та ізолюватися на Банковій, але в Офісі президента ідею не підтримали та "вирішили, що це занадто".

"Я хотів на собі пройти цей етап. Щоб людям було легше. Я запропонував нашим: "Давайте, я захворію, відразу мене ізолюємо на Банковій. І проживу це нормально". Щоб люди розуміли — це страшно, ти можеш захворіти, тобі погано. І я через себе це пропущу і покажу. Але щоб люди зрозуміли і те, що це не чума. Щоб не було депресії", – зазначив президент.

Коронавірус та повторне захворювання

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов констатував, що наукового підтвердження тому, що людина може повторно заразитися коронавірусною інфекцією, немає.

"У науковій пресі зустрічається така інформація, є відповідні роботи. Але потрібно пам'ятати, що коронавірусна хвороба - зовсім нова інфекція, яка є в світі. Постійно тривають дослідження, зокрема і дослідження повторного інфікування людини, яка вже перехворіла. Але науково доказових статей або досліджень, які чітко могли б сказати, що таке точно може бути, ми поки що не бачимо", - сказав Степанов.

За його словами, українські науковці та фахівці наразі доказів про повторне зараження коронавірусом МОЗ не надавали.

Спалах  у психоневрологічному інтернаті

У Золотоніському психоневрологічному інтернаті зафіксували спалах коронавірусу. Наразі обстежили 26 підопічних, у 21 з них підтвердили позитивний результат на COVID-19.

Госпіталізованих до закладів охорони здоров’я немає, стан інфікованих задовільний. У закладі провели дезінфекційні заходи та визначили коло контактних осіб.

Регіони без коронавірусу 

У шести областях України за добу не зафіксували жодного випадку коронавірусу. Переважно на сході та півдні країни.

Згідно з даними Центру громадського здоров'я України, хворих на COVID-19 не виявили у Дніпропетровській, Луганській, Миколаївській, Полтавській, Херсонській та Хмельницькій областях.

Водночас у Полтавській та Хмельницькій областях зафіксували по одному випадку одужання після коронавірусної інфекції. У решті з цих областей не виявили ані нових одужань, ані смертей.

Детальніше про ситуацію з коронавірусом у регіонах

Київська область та м. Київ  

У Києві за минулу добу захворювання на коронавірус підтвердили ще в 33 людей, серед них - 1 медик. Захворіли: 20 жінок віком від 19 до 82 рокiв, 12 чоловікiв від 19 до 73 рокiв, 1 хлопчик, якому 9 років. До лікарень столиці госпіталізували 5 пацієнтів. Інші - на самоізоляції, під контролем медиків.

Найбільше випадків захворювання минулої доби виявили в Святошинському районі - 7, по 5 випадків - в Оболонському та Подільському.

Рівненська область

У Рівненській області новий тип коронавірусу COVID-19 підтвердили ще у 20 людей. Серед хворих пацієнти від 5 до 61 року. Одна людина померла.

Загалом від початку спалаху в Рівненській області нову коронавірусну інфекцію підхопили 2 093 особи. З них в інфекційних відділеннях перебувають 138 пацієнтів.

Чернівецька область

У Чернівецькій області наявність нового типу коронавірусу COVID-19 підтвердили в іще 31 людини. Впродовж доби лабораторний центр дослідив 282 нові зразки. 

Водночас, в області померли ще двоє хворих пневмонією пацієнтів: в одного із них, а саме у 58-річного мешканця Сторожинецького району, підтвердили COVID-19.

Загалом від початку спалаху на Буковині новим типом коронавірусу заразилися 3 729 людей. Серед них 160 пацієнтів померли від ускладнень захворювання, тоді як 1 150 - одужали

Перший спалах коронавірусу у Китаї, ймовірно, був ще торік у серпні - науковці

Перший спалах коронавірусу у Китаї, ймовірно, був ще торік у серпні - науковці

Слід зауважити, що раніше було відомо про 25 964 хворих на коронавірус і, зокрема, про 762 померлих. Подолати недугу змогли 11 372 осіб. Детальніше про ситуацію з коронавірусом в Україні станом на 5 червня.

За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобів боротьби з COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Більше новин про коронавірус читайте на сайті ТСН.ua за посиланням.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація