Коронавірус в Україні 4 червня: антирекорд нових випадків та відновлення авіаперельотів

Коронавірус в Україні 4 червня: антирекорд нових випадків та відновлення авіаперельотів

На этом фото, сделанном в понедельник, 4 мая 2020 года, глава отделения интенсивной терапии Константин Дроник в специальном защитном костюме помогает пациенту с кислородной маской в Черновицкой областной больнице / Фото: Associated Press

В Україні зафіксовано 25 411 інфікованих коронавірусом та 747 смертей.

Кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж доби різко зросла і збільшилася на 483 нових випадки. Станом на 21:00 4 червня відомо про 25 411 хворих у країні. За добу хвороба забрала життя 8 осіб. Кількість летальних випадків сягнула 747. Кількість одужалих вже 11 042.

ТСН.ua підготував матеріал про поширення коронавірусу в Україні, а також про інфікування українців.

Географія поширення коронавірусу 

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, в Україні наразі 25 411 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. За останню добу зафіксували 588 нових випадків – це на 10 випадків більше попереднього рекорду, який фіксували 23 квітня. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Львівській області – 85, Житомирській області – 53 та місті Києві - 77.

Детальна ситуація в областях має такий вигляд:

 • Вінницька область — 1077 випадків;
 • Волинська область — 986 випадків;
 • Дніпропетровська область — 957 випадків; 
 • Донецька область — 174 випадки;
 • Житомирська область — 833 випадки;
 • Закарпатська область — 1257 випадків;
 • Запорізька область — 469 випадків;
 • Івано-Франківська область — 1491 випадок;
 • Кіровоградська область — 526 випадків;
 • м. Київ — 3210 випадків;
 • Київська область — 1673 випадки;
 • Львівська область — 1915 випадків; 
 • Луганська область — 51 випадок;
 • Миколаївська область — 295 випадків;
 • Одеська область — 933 випадки;
 • Полтавська область — 272 випадки;
 • Рівненська область — 1905 випадків;
 • Сумська область — 177 випадків;
 • Тернопільська область — 1220 випадків;
 • Харківська область — 1166 випадків;
 • Херсонська область — 179 випадків;
 • Хмельницька область — 497 випадків;
 • Чернівецька область — 3481 випадок;
 • Черкаська область — 429 випадків;
 • Чернігівська область — 238 випадків.

Детальніше про інфікування коронавірусом в Україні дивіться у нашій інфографіці:  

Фото: tsn.ua

Новий антирекорд

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов переконує, що попри антирекорд нових випадків коронавірусу за добу, ситуація контрольована. Однак, міністр закликав українців дотримуватися рекомендацій МОЗ, аби не довелося вводити нових обмежень.

Окрім рекордної кількості нових хворих, за добу в Україні зафіксували також рекордну кількість тих, хто одужали. Здолали коронавірус протягом 3 червня 602 українці.

Степанов закликав українців попри послаблення карантину дотримуватися рекомендацій МОЗ: користуватися засобами індивідуального захисту, антисептиками та дотримуватися соціальної дистанції.

Міністр також попередив, що у випадку збільшення кількості нових інфікувань МОЗ буде рекомендувати "введення якихось нових заходів".

Посилення карантину

Уряд назвав умову для посилення заходів карантину в регіонах. Згідно з рішенням, яке було ухвалене 3 червня, регіони повинні розглянути посилення карантину в разі, якщо епідеміологічна ситуація в них не відповідає критеріям для ослаблення обмежень протягом 3 днів.

Рішення про скасування ослаблення карантинних обмежень має бути ухвалено, виходячи з оцінки поточної епідеміологічної ситуації в регіоні.

 • За інцидентністю (кількістю хворих COVID-19 за 7 днів на 100 000 чоловік) протягом 3 днів не відповідають критеріям МОЗ Київ, Волинська, Львівська, Рівненська і Чернівецька області.
 • За кількістю проведених тестів на COVID-19 не відповідають Дніпропетровська і Донецька області.

Спалах на швейній фабриці

У місті Кам'янець-Подільський Хмельницької області на колективному швейному підприємстві виявили спалах коронавірусу, який дирекція фабрики нібито спочатку "приховувала, щоб доробити замовлення для Італії".

Як розповів ТСН.ua чоловік жінки, яка працює на цьому підприємстві, його жінка контактувала з майстром, у якої підтвердився коронавірус, однак зробити тест дружині ніхто так і не пропонував. Більше того, як стверджує чоловік, дирекція фабрики начебто повідомила, що тести будуть купувати за рахунок заробітної плати працівників. "Дружині зателефонували у суботу і сказали, що директор сказав, що зарплати за цей місяць не буде, бо будемо купувати тести і робити тести. Але майстру, яка захворіла, зробили усе безкоштовно", - розповів чоловік та додав, що на підприємстві не дотримувалися рекомендацій МОЗ: працівники не носили масок і на прохідній нікому не міряли температуру. 

Нові правила в аеропортах

В українських аеропортах запровадять обов’язкові правила щодо тестування пасажирів на коронавірус та посадки до літаків. За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, правила будуть сформовані відповідно до вимог європейських партнерів та інших країн, де вже відкрито міжнародне авіасполучення. Зазначимо, що від 15 червня Україна відновлює міжнародне і внутрішнє регулярне авіасполучення.

У міжнародному аеропорті Бориспіль своєю чергою повідомили, що 5 червня заплановані перші внутрішні авіаперельоти, Зокрема, авіакомпанія Wind Rose здійснить рейс "Київ - Дніпро", а Міжнародні авіалінії України - "Київ - Одеса". 

Всі внутрішні рейси обслуговуватимуться в терміналі D. Вхід до терміналу дозволений лише пасажирам з посадковим талоном чи квитком, у медичних масках або респіраторах. Проводжаючі у термінал не допускатимуться.

Зазначається, що на в'їзді в аеропорт розміщений контрольно пропускний пункт Національної поліції, на якому поліцейські здійснюють температурний скринінг.

Детальніше про ситуацію з коронавірусом у регіонах

Київська область та м. Київ  

У Києві за добу кількість людей, у яких лабораторно підтвердили коронавірус, збільшилася ще на 77 людей, із них 15 медиків та 12 дітей. До лікарень столиці госпіталізували 11 хворих. Інші - лікуються на самоізоляції, під контролем медиків. Одужали за минулу добу 93 мешканці столиці. Всього коронавірус подолали 849 киян.

Найбільше випадків захворювання виявили в Дарницькому районі - 15, у Подільському- 12 та у Шевченківському районі -  10 випадків. 

Львівська область

У Львівській області за добу зафіксували 85 нових випадків коронавірусу та ще повідомили про дві смерті жінок, у яких посмертно підтвердилася наявність COVID-19.

В Україні другий день стрімко зростає кількість нових випадків коронавірусу

В Україні другий день стрімко зростає кількість нових випадків коронавірусу

Слід зауважити, що вчора було відомо про 24 823 хворих на коронавірус і, зокрема, про 735 померлих. Подолати недугу змогли 10 439 осіб. Детальніше про ситуацію з коронавірусом в Україні станом на 3 червня.

За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобів боротьби з COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Більше новин про коронавірус читайте на сайті ТСН.ua за посиланням.

Повʼязані теми:

Наступна публікація