В Україні зафіксовано 40008 інфікованих коронавірусом та 1067 смертей.
Кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж доби збільшилася на майже тисячу нових випадків. Станом на 20:00 25 червня відомо про 40008 хворих у країні. Кількість летальних випадків сягнула 1067. Кількість одужалих вже 17758.
ТСН.ua підготував матеріал про поширення коронавірусу в Україні, а також про інфікування українців.
Географія поширення коронавірусу
Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, в Україні наразі 40008 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. За останню добу зафіксували 994 нових випадки.
За 24 години нових випадків коронавірусу не зафіксували у Херсонській області. Там також 0 померлих та стільки ж одужалих. Загалом на Херсонщині хворіє найменше в Україні - 10 людей. Також за добу не виявили випадків коронавірусу у Луганській області. Окрім цього, лише 1 випадок зафіксували у Полтавській області.
Не спадає кількість нових випадків коронавірусу на заході країни. "Лідером" за добу знову стала Львівська область - 204 нових випадки та 3 померлих. 85 інфікувань зафіксували у Закарпатській області та 84 у Рівненській.
Спалах коронавірусу стався і на Півдні країни. Так за добу в Одеській області зафіксували одразу 95 нових випадків, 0 смертей та 0 одужалих.
Щодо столиці, то кількість випадків у Києві теж залишається на високому рівні. Минулої доби цифра збільшилася на 81.
Детальна ситуація в областях має такий вигляд:
- Вінницька область — 1753 випадки;
- Волинська область — 2024 випадки;
- Дніпропетровська область — 1069 випадків;
- Донецька область — 399 випадків;
- Житомирська область — 1337 випадків;
- Закарпатська область — 2454 випадки;
- Запорізька область — 561 випадок;
- Івано-Франківська область — 2171 випадок;
- Кіровоградська область — 636 випадків;
- м. Київ — 4613 випадків;
- Київська область — 2373 випадки;
- Львівська область — 4627 випадків;
- Луганська область — 75 випадків;
- Миколаївська область — 377 випадків;
- Одеська область — 1465 випадків;
- Полтавська область — 301 випадок;
- Рівненська область — 3248 випадків;
- Сумська область — 277 випадків;
- Тернопільська область — 1815 випадків;
- Харківська область — 1947 випадків;
- Херсонська область — 188 випадків;
- Хмельницька область — 645 випадків;
- Чернівецька область — 4531 випадок;
- Черкаська область — 616 випадків;
- Чернігівська область — 506 випадків.
Детальніше про інфікування коронавірусом в Україні дивіться у нашій інфографіці:
Дозволене лікування від коронавірусу в Україні
Міністерство охорони здоров’я внесло препарат "дексаметазон" у протокол лікування COVID-19.
"Вчора відбулося засідання нашої робочої групи з нашими провідними фахівцями нашої країни щодо оновлення стандартів надання медичної допомоги при COVID-19, зокрема було розглянуте питання щодо внесення додаткових лікарських засобів, тобто розширення цього протоколу, який ґрунтується на нашому досвіді, клінічних випробуваннях і досвіді інших країн", - заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу.
За словами Степанова, дексаметазон внесли до українського клінічного протоколу.
Нова хвиля захворюваності
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна увійшла у серйозну хвилю захворюваності на коронавірус.
"Від тижня до тижня продовжується зростання. Ми отримали хвилю коронавірусу. Завантаженість лікарень значно збільшилася. Є області, в яких завантаженість лікарень складає понад 50%. Це надзвичайно негативний сигнал. Це означає, що ми увійшли у серйозну хвилю захворюваності на коронавірус", - заявив очільник Кабміну.
За його словами, у деяких районах країни доводиться розгортати лікарні другої хвилі. "Ситуація значно погіршується. Українські медики та епідеміологи кажуть про одну головну причину: люди перестали дотримуватися обмежень. Місцева влада, щоб не втратити якісь політичні бали, продовжує послаблювати карантин. Тому ми отримали в окремих областях чіткий результат зростання захворюваності", - наголосив голова уряду.
Шмигаль зауважив, що за такої моделі карантину, яку запровадили в Україні, та з дотриманням усіх обмежень в інших країнах захворюваність не зростає, а тримається на помірному рівні.
Водночас, президент України Володимир Зеленський заявив, що зростання випадків коронавірусу може призвести до піку інфікувань посеред літа. Зокрема, Зеленський вважає недостатньою роботу з роз’яснення людям потреби дотримання карантинних заходів після пом’якшення правил.
"У нас у деяких регіонах заповнено вже понад половину ліжкомісць, а кількість хворих щодня зростає. Якщо не зупинити цього зростання, матимемо пік захворювання просто посеред літа. Погано буде всім. Тоді ніхто не буде радий послабленню карантину", - йдеться в повідомленні Офіса президента.
ЗНО і коронавірус
У 32 педагогів на Львівщині результати ІФА-тестування виявили коронавірус. Тестування вони проходили перед початком сесії зовнішнього незалежного оцінювання.
"Сьогодні маємо першу сесію ЗНО з математики. Всі 1645 вчителів, які залучені до проведення оцінювання, пройшли ІФА-тестування. 32 працівників замінили через хворобу. Наш обов‘язок зробити все необхідне, щоб діти думали про навчання, а не хвилювались про небезпеку зараження. Саме тому все організовано чітко за протоколом", – написав мер Львова Андрій Садовий на свій сторінці у Facebook.
Детальніше про ситуацію з коронавірусом у регіонах
Київська область та м. Київ
Кількість мешканців Києва, у яких за минулу добу виявили захворювання на коронавірус, збільшилась на 81 людину.
Найбільше випадків захворювання виявили у Дарницькому районі – 13. В Оболонському та Солом’янському – по 12. У Шевченківському районі – дев'ять випадків. На сьогодні в столиці вже 4 609 підтверджених випадків захворювання на COVID-19.
Захворіли, зокрема, і троє медиків. До лікарень столиці госпіталізували 12 пацієнтів. Інші – на самоізоляції, під контролем лікарів. Одужали за добу 33 людини. Усього коронавірус подолали 1 473 мешканці Києва.
Львівська область
Коронавірус продовжує поширюватися Львівською областю стабільно високими темпами. Так, станом на 08:00 25 червня у Львові та на Львівщині уже 4627 підтверджених випадків інфікування.
712 осіб, у який був діагностований COVID-19, уже успішно його подолали, 123 людини, на жаль, померли.
"За оперативними даними, за вчорашню добу лабораторні центри провели 800 ПЛР-тестів, з яких 630 – це з нових проб, відтак, 204 – позитивні результати, а з нових проб позитивних – 129. Серед них 51 мешканець Львова", - йдеться у повідомленні Львівської міськради.
Одеська область
У Одеській області зафіксували значний стрибок захворюваності та новий антирекорд. За минулу добу коронавірус виявили у 95 осіб, що на 10% більше за пік захворюваності, який був на початку травня.
"За останній тиждень кількість нових випадків збільшилася вдвоє, порівняно з попереднім. Щодня лабораторія підтверджувала діагноз у понад 30 пацієнтів. Епідеміологи увесь цей час закликали населення дотримуватися простих санітарних правил: носити маски, частіше мити руки, уникати місць великого скупчення людей. Але, на жаль, не всі дослухалися до порад та рекомендацій МОЗ. Тож за минулу добу маємо 95 нових випадків. Цей антирекорд на 10% більший за пік захворюваності, який був на початку травня!", - написав голова Одеської ОДА Максим Куций у Facebook.
Голова ОДА зазначив, що більшість (39 випадків) зафіксовано у Болградському районі.
Рівненьска область
У Рівненській області наявність нового типу коронавірусу COVID-19 підтвердили в іще 53 людей.
Серед інфікованих пацієнти від 2 до 84 років, водночас впродовж доби від нової недуги на Рівненщині вилікувалися ще 30 людей.
На Рівненській АЕС зареєстровано 24 випадки захворювання на COVID-19. Один випадок летальний, а чотири працівники одужали.
Загалом від початку спалаху в Рівненській області нову коронавірусну інфекцію підхопили 3 248 осіб. Зокрема, 64 інфіковані померли від ускладнень COVID-19, тоді як ще 1 612 пацієнтів вже одужали.
Чернівецька область
У Чернівецькій області наявність нового типу коронавірусу COVID-19 підтвердили в іще 53 людей. Лабораторний центр опрацював 526 зразків.
Загалом від початку спалаху на Буковині новим типом коронавірусу заразилася 4 531 людина. Серед них 176 пацієнтів померли від ускладнень захворювання, тоді як 1 764 - одужали.
За даними Міністерства охорони здоров'я, згідно з критеріями оцінки рівня епідеміологічної ситуації, послаблювати карантин у Чернівецькій області не можна.
Минулого тижня у Чернівцях пом'якшили карантинні обмеження. Зокрема, в місті дозволили відновити роботу лазням, саунам, а також паркам атракціонів.
Слід зауважити, що станом на 24 червня було відомо про 39014 хворих на коронавірус і, зокрема, про 1051 померлого. Подолати недугу змогли 17409 осіб. Детальніше про ситуацію з коронавірусом в Україні станом на 24 червня.
За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобів боротьби з COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Більше новин про коронавірус читайте на сайті ТСН.ua за посиланням.