В Україні зафіксовано 19 706 інфікованих коронавірусом та 579 смертей.
Кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж доби збільшилася на 354 нових випадки. Станом на 21:00 21 травня відомо про 19 706 хворих у країні. За добу хвороба забрала життя 15 осіб. Кількість летальних випадків сягнула 579. Кількість одужалих вже 6 227.
ТСН.ua підготував матеріал про поширення коронавірусу в Україні, а також про інфікування українців.
Географія поширення коронавірусу
Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, в Україні наразі 19 706 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Серед нових хворих 29 дітей та 76 медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 115 осіб.
Найбільшу кількість підтверджених випадків за добу зареєстровано у Рівненській (70), Київській (55), Чернівецькій (46) областях, а також у місті Києві (65).
Детальна ситуація в областях має такий вигляд:
- Вінницька область — 788 випадків;
- Волинська область — 698 випадків;
- Дніпропетровська область — 856 випадків;
- Донецька область — 138 випадків;
- Житомирська область — 589 випадків;
- Закарпатська область — 964 випадки;
- Запорізька область — 398 випадків;
- Івано-Франківська область — 1257 випадків;
- Кіровоградська область — 455 випадків;
- м. Київ — 2475 випадків;
- Київська область — 1316 випадків;
- Львівська область — 1175 випадків;
- Луганська область — 43 випадки;
- Миколаївська область — 274 випадки;
- Одеська область — 806 випадків;
- Полтавська область — 266 випадків;
- Рівненська область — 1287 випадків;
- Сумська область — 165 випадків;
- Тернопільська область — 1098 випадків;
- Харківська область — 851 випадок;
- Херсонська область — 173 випадки;
- Хмельницька область — 294 випадки;
- Чернівецька область — 2842 випадки;
- Черкаська область — 381 випадок;
- Чернігівська область — 117 випадків.
Детальніше про інфікування українців дивіться в нашій інфографіці:
Інспекція Буковини
Троє міністрів, зокрема, міністр охорони здоров'я Максим Степанов, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов вранці 21 травня вилетіли до Чернівецької області для контролю ситуації із поширенням коронавірусу у регіоні.
Степанов підкреслив, що саме Буковина наразі є регіоном, який найбільше потерпає від коронавірусу. Так, від початку епідемії в області зареєстровано 2842 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію з 19 706 зафіксованих на сьогодні в цілому в Україні.
У МОЗ повідомили, що під час візиту у Чернівецьку область Максим Степанов перевірив роботу обласної клінічної та міської лікарень, у яких надають допомогу хворим на COVID-19. Міністр також повідомив, що Чернівецька обласна клінічна та перша міська лікарні отримали 2 рентген-системи, 4 апарати для УЗД, 12 моніторів пацієнта та 33440 захисних костюмів, які були закуплені "Нафтогаз України", також костюми біологічного захисту для медиків, які закупило МОЗ.
Пом'якшення карантину
У Міністерстві інфраструктури заявили про готовність залізниці до запуску пасажирських поїздів. Таким чином, повідомляється, що від 1 червня в Україні знову відновляться пасажирські залізничні перевезення у далекому сполученні.
Зокрема, на вокзалах демонтовують МАФи та встановлюють систему відеонагляду.
Тим часом, у Львові та Рівненській області через велику кількість хворих коронавірусом послаблення карантину опинилося під загрозою. Наприклад, головний медик Львова Володимир Зуб повідомив, що в місті не має багато підстав для пом’якшення карантину. За його словами, відкривати зараз у Львові дитячі садочки та спортзали ризиковано.
А у Рівненській області взагалі вже заявили, що до другого етапу послаблення карантину переходити поки не будуть. Послаблення можуть запровадити, якщо за тиждень суттєво зменшиться кількість нових хворих. В регіоні за останню добу виявили 66 випадків COVID-19.
А от міністр внутрішніх справ Арсен Аваков висловив думку, що Україна ще декілька місяців буде жити в режимі "м’яких кроків" виходу з карантину. Йдеться про декілька місяців, поки в країні не буде вакцини та протоколів лікування, які гарантують у 99,9% хворих одужання. В цей час українці мають виходити з карантину обережно.
"Поки в нас не буде вакцини, не буде чіткого протоколу лікування, ми маємо бути дуже обережними", - зазначив Аваков.
Боротьба з коронавірусом
На сайті МОЗ оприлюднили наказ про затвердження змін до стандартів медичної допомоги при COVID-19, яким в Україні запроваджується лабораторне тестування на коронавірус методом імуноферментного аналізу (ІФА). Тести проводитимуть разом з ПЛР-тестуванням. Перевірятимуть, перш за все:
- Пацієнтів з клінічними ознаками коронавірусної хвороби;
- Пацієнтів з пневмонією;
- Осіб, які контактували з підтвердженим випадком;
- Осіб, які потребують планової госпіталізації та/або операції;
- Медичних працівників, які безпосередньо надають медичну допомогу хворим або доглядають за хворими COVID-19 в умовах стаціонару;
- Працівників лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів отримані від хворих COVID-19;
- Працівників патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які беруть участь у розтині тіла;
- Працівників Національної поліції, Національної гвардії, Державної прикордонної служби;
Надвечір 21 травня до міжнародного аеропорту "Бориспіль" прибув літак, який доправив із Баку гуманітарну допомогу у межах протидії поширенню коронавірусу. Прилетіли, зокрема, 100 тис. медичних масок, 5 тис. захисних комбінезонів, а також безконтактні термометри, дезінфектори та інше медичне обладнання.
Про надання гуманітарної допомоги президент України Володимир Зеленський домовився із азербайджанським колегою Ільхамом Алієвим під час телефонної розмови 26 березня 2020 року.
Детальніше про ситуацію з коронавірусом у регіонах
Київська область та м. Київ
У Києві за минулу добу виявили ще 65 хворих коронавірусом також від ускладнень COVID-19 померли троє людей, а одужали - 9 людей.
Захворіли, зокрема, 43 жінки віком від 18 до 89 років, 19 чоловікiв від 19 до 82 років, 2 дiвчинки віком 5 та 7 років і 1 хлопець, якому 16 рокiв. Серед нових інфікованих 7 медиків. Найбільше випадків за минулу добу виявили знову в Дарницькому районі – 10 хворих. У Святошинському – теж 10. Та в Голосіївському районі - 9 випадків захворювання.
Загалом у Києві станом на 21 травня вже 2 475 випадків нового коронавірусу COVID-19.
У метрополітені Києва для відновлення роботи підземки чекають на офіційний документ з точною датою. Водночас, пасажирам доведеться суворо дотримуватися дистанції в півтора метра, носити захисні маски і рукавички. На станціях, перонах і біля кас вже нанесено спеціальну розмітку, щоб люди трималися одне від одного на безпечній відстані. Чи будуть обмеження на вхід в вагони, у метрополітені ще не знають.
Волинська область
В обласній психлікарні зафіксували повторний спалах коронавірусу. За добу недугу виявили у 23 людей. Всього хворих майже 60. Більшість інфікованих - це пацієнти закладу. Двоє хворих померли.
Вісьмох недужих, що мали температуру, перевели до інфекційної лікарні. Решта і медики і пацієнти, у яких підтвердився коронавірус, симптомів недуги не мають і перебувають в ізоляції.
Рівненська область
У Рівненській області протягом доби зафіксували майже 70 нових випадків коронавірусу. Днем раніше звітували всього про 29 хворих, які заразилися COVID-19. У зв'язку з цим в області ухвалили рішення не послаблювати наразі карантин.
За словами очільника ОДА Віталя Коваля, спалах коронавірусу виявили в КЗ "Здолбунівський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів". У закладі станом на сьогодні заразилися 12 осіб, це шість працівників і шість вихованців. Із них вісім перебувають на стаціонарному лікуванні, решта - на самоізоляції.
Хмельницька область
У Хмельницькому коронавірус підтвердили у працівниці перинатального центру і породіллі. Обоє заражених мають легку форму хвороби, вони перебувають на амбулаторному лікуванні.
У зв'язку з цим в установі зробили ПЛР-тестування, під час якого перевірили 36 медпрацівників і пацієнтів. Лише у двох осіб підтвердився позитивний результат.
Закарпатська область
У Мукачеві в психоневрологічному інтернаті за добу ще у 28 людей підтвердили новий коронавірус COVID-19. Станом на 21 травня у закладі 54 хворих.
У психоневрологічному інтернаті здійснюють низку протиепідемічних заходів. На території провели дезінфекцію всіх приміщень. Всіх працівників інтернату переведено на вахтовий (двотижневий) режим роботи, при завершенні та на початку зміни працівникам проводитимуть ПЛР-тестування.
Загалом з початку пандемії у 964 закарпатців встановлено діагноз COVID-19, із яких - 220 медиків та 58 дітей. Від початку епідемії 69 мукачівців одужали, 24 - померли.
У супермаркеті "Вопак" в Ужгороді підтверджено 5 випадків захворювання співробітників на новий коронавірус. Керівництво крамниці наголошує, що організувало обстеження усіх 45 працівників ПЛР-тестуванням. Від роботи відсторонили 15 осіб, які контактували із виявленими хворими. Всі працівники, у яких було виявлено недугу, перебувають вдома, у них легкий перебіг хвороби.
Слід зауважити, що вчора було відомо про 19 230 хворих на коронавірус і, зокрема, про 564 померлих. Подолати недугу змогли 5 955 українців. Детальніше про ситуацію з коронавірусом в Україні станом на 20 травня.
За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобів боротьби з COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Більше новин про коронавірус читайте на сайті ТСН.ua за посиланням.