Коронавірус в Україні 20 травня: запровадження адаптивного карантину та новий спалах хвороби у Києві

Коронавірус в Україні 20 травня: запровадження адаптивного карантину та новий спалах хвороби у Києві

Фото: УНІАН

В Україні зафіксовано 19 230 інфікованих коронавірусом та 564 смерті.

Кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж доби збільшилася на 354 нових випадки. Станом на 21:00 20 травня відомо про 19 230 хворих у країні. За добу хвороба забрала життя 16 осіб. Кількість летальних випадків сягнула 564. Кількість одужалих вже 5 955.

ТСН.ua підготував матеріал про поширення коронавірусу в Україні, а також про інфікування українців.

Географія поширення коронавірусу 

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, в Україні наразі 19 230 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Серед нових хворих 28 дітей та 61 медичний працівник. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 112 осіб.

Найбільшу кількість підтверджених випадків за добу зареєстровано у Чернівецькій області (54), Волинській області (41), а також у місті Києві (51). Водночас жодного нового випадку не підтверджено у Запорізькій, Сумській і Луганській областях. 

Детальна ситуація в областях має такий вигляд:

  • Вінницька область — 766 випадків;
  • Волинська область — 676 випадків;
  • Дніпропетровська область — 849 випадків;
  • Донецька область — 133 випадки;
  • Житомирська область — 583 випадки;
  • Закарпатська область — 922 випадки;
  • Запорізька область — 385 випадків;
  • Івано-Франківська область — 1246 випадків;
  • Кіровоградська область — 450 випадків;
  • м. Київ — 2410 випадків;
  • Київська область — 1261 випадок;
  • Львівська область — 1136 випадків;
  • Луганська область — 42 випадки;
  • Миколаївська область — 264 випадки;
  • Одеська область — 792 випадки;
  • Полтавська область — 265 випадків;
  • Рівненська область — 1217 випадків;
  • Сумська область — 164 випадки;
  • Тернопільська область — 1089 випадків;
  • Харківська область — 836 випадків;
  • Херсонська область — 172 випадки;
  • Хмельницька область — 280 випадків;
  • Чернівецька область — 2796 випадків;
  • Черкаська область — 381 випадок;
  • Чернігівська область — 115 випадків.

Детальніше про інфікування українців дивіться в нашій інфографіці:

Фото: ТСН.ua

Подовження карантину 

Уряд ухвалив рішення щодо подовження карантину, запровадженого раніше у зв'язку з коронавірусом, до 22 червня та переходу до адаптивної моделі в усіх областях України від 22 травня. Тобто залежатиме від ситуації в кожному з регіонів.  

Зокрема, від 22 травня стартує другий етап послаблення карантинних обмежень. Відновлюється робота наземного громадського транспорту. А від 25 травня має бути відновлена робота метрополітенів, а також дитсадків. 

Також дозволять роботу готелів (окрім хостелів, без ресторанів та без басейнів), зможуть проводити спортивні змагання (з обмеженням до 100 осіб та без глядачів) і церковну службу з правилом 1 особа на 10 м². Повний перелік пом'якшень читайте у нашому матеріалі за цим посиланням.

Послаблення обмежувальних заходів 

Від 22 травня в Україні буде відновлювати роботу громадський транспорт. Зокрема, знову запрацює метро й українці зможуть автівками здійснювати регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення.

Втім, запуск транспорту залежить від кількості нових виявлених випадків COVID-19 в кожній конкретній області. Також після поновлення роботи транспорту обов’язковою вимогою для проїзду в ньому буде масковий режим, температурний скринінг працівників, постійна дезінфекція транспорту. 

Міністр інфраструктури Владислав Криклій запевнив, що ціни на проїзд у транспорті не повинні зрости після відновлення роботи. З його слів, Міністерство інфраструктури рекомендуватиме громадському транспорту у містах та перевізникам не підвищувати ціни. 

Щодо поновлення авіасполучення, то прем`єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що раніше 15 червня немає сенсу відкривати аеропорти і запускати рейсові авіаперельоти. Своєю чергою міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що Кабмін затвердив 15 червня як дату початку прийняття і відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

 Україна також відновлює роботу 66 пунктів пропуску на кордоні з ЄС. Йдеться про пункти перепуску на кордоні з Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Молдовою.  

Уряд дозволив відкритися дитячим садочкам в Україні від 25 травня. Але остаточне рішення про початок їхньої діяльності залишається за місцевою владою. Крім того, після їхнього відкриття всі працівники у дошкільних закладах будуть носити маски, їм вимірюватимуть температуру. Також вихователі мають недопустити ігри з персональними контактами. А у закладах мають проводити прибирання із застосуванням дезінфекторів.  

Водночас мер Києва Віталій Кличко заявив, що відкриття дитячих садків та шкіл у столиці буде можливим для відвідування дітьми не раніше, ніж через 10-14 днів після рішення уряду (25 травня). За його словами, головне нині створити безпечні умови для дітей.

Втім у Центрі громадського здоров'я  кажуть, що до послаблення карантину наразі готові лише 13 областей, які відповідають протиепідеміологічним вимогам. Зокрема, це Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська. А от Чернівецька область ризикує не перейти до другого етапу пом'якшення карантину через велику кількість випадків коронавірусу. 

Крім того, міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що наразі епідемічна ситуація переважно в західних регіонах не дозволяє запускати там громадський транспорт, але він наголосив, що рішення буде ухвалюватися "безпосередньо перед переходом у другий етап".

Уряд запровадив адаптивний карантин від 22 травня та погодив нові послаблення

Уряд запровадив адаптивний карантин від 22 травня та погодив нові послаблення

ІФА-тестування на антитіла до коронавірусу

У МОЗ розробили алгоритм ІФА-тестування на визначення антитіл до коронавірусної інфекції. Визначено категорії осіб, які проходитимуть тестування, зокрема числі й двома методами. За словами очільника міністерства Максима Степанова, це стосується осіб із клінічними проявами коронавірусної інфекції, у яких два ПЛР-тести дали негативний результат.

Виплати медикам

У МОЗ заявили, що дві області не відзвітували про виплату доплат медикам, які лікують інфікованих коронавірусом. Це Сумська та Хмельницька області.

Уряд 20 травня виділив 2,2 млрд грн для медиків, які лікують хворих коронавірусом. Зокрема, 471,1 млн грн будуть спрямовані на виплати матеріального забезпечення та страхові виплати, зокрема одноразової допомоги членам сімей медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, які померли від COVID-19. А 1,8 млрд грн передбачені для виплат матеріального забезпечення. 

Водночас у Харкові виник брак місць в опорній лікарні, де приймають пацієнтів з коронавірусом. Персонал працює без вихідних від ранку до вечора по 24 години. У регіоні виявили понад 800 людей з підтвердженим діагнозом COVID-19, а ще півтори тисячі чекають на результати тестів. 

Детальніше про ситуацію з коронавірусом у регіонах

Київська область та м. Київ

У Києві за минулу добу виявили ще 51 людину із захворюванням коронавірусу COVID-19, померло двоє осіб. За минулу добу захворіли: 5 жінок віком від 22 до 75 років; 19 чоловікiв від 19 до 77 років; 3 дiвчинки віком 9, 12 і 16 років і 4 хлопчики віком від 8 місяців до 12 рокiв. 

Одужала за минулу добу 21 людина. Усього від коронавірусу вилікувалися 306 мешканців столиці.  

Також у Києві виявили три нових осередки коронавірусу – два гуртожитки( на вулицях Серповій та Кіквідзе) і тимчасовий дитячий будинок (Центр соціально-психологічної реабілітації дітей №1 на вулиці Маяковського). Загалом у цих закладах шестеро інфікованих і понад сотня контактних осіб.

Волинська область

У регіоні за минулу добу померли ще 4 людини, серед них – мати одного з чоловіків, який помер від інфекції раніше і 31-річний лучанин. До інфекційної лікарні його госпіталізували ще 1 травня. Тоді у нього були ГРВІ та підозра на коронавірус. 

А у місті Ковель недуга забрала життя жінки, син якої помер від інфекції кількома днями раніше, а ще один з синів також перебуває на лікуванні через пневмонію, у нього також підозрюють коронавірус. 

Нова статистика: в Україні - 354 нових випадки коронавірусу за добу

Нова статистика: в Україні - 354 нових випадки коронавірусу за добу

Слід зауважити, що вчора було відомо про 18 876 хворих на коронавірус і, зокрема, про 548 померлих. Подолати недугу змогли 5 632 українців. Детальніше про ситуацію з коронавірусом в Україні станом на 19 травня.

За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобів боротьби з COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Більше новин про коронавірус читайте на сайті ТСН.ua за посиланням.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація