Коронавірус в Україні 19 травня: рекордна кількість видужалих та спалах хвороби після поминок

Коронавірус в Україні 19 травня: рекордна кількість видужалих та спалах хвороби після поминок

Фото: УНІАН

В Україні зафіксовано 18 876 інфікованих коронавірусом та 548 летальних випадків.

Кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж доби збільшилася на 260 нових випадків. Станом на 21:00 19 травня відомо про 18 876 хворих у країні. За добу хвороба забрала життя 13 осіб. Кількість летальних випадків сягнула 548. Кількість одужалих вже 5 632.

ТСН.ua підготував матеріал про поширення коронавірусу в Україні, а також про інфікування українців.

Географія поширення коронавірусу 

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, в Україні наразі 18 876 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Серед нових хворих 24 дитини та 81 медичний працівник. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 107 осіб.

Найбільшу кількість підтверджених випадків за добу зареєстровано у Львівській (32), Чернівецькій (29), Харківській (27) областях та в місті Києві (38). Водночас вдруге за час пандемії в Україні зафіксовано рекордну кількість одужавших від коронавірусу. Так, за минулу добу 356 осіб одужали, а 260 - захворіли.

Детальна ситуація в областях має такий вигляд:

  • Вінницька область — 751 випадок;
  • Волинська область — 635 випадків;
  • Дніпропетровська область — 843 випадки;
  • Донецька область — 131 випадок;
  • Житомирська область — 573 випадки;
  • Закарпатська область — 911 випадків;
  • Запорізька область — 385 випадків;
  • Івано-Франківська область — 1235 випадків;
  • Кіровоградська область — 445 випадків;
  • м. Київ — 2359 випадків;
  • Київська область — 1245 випадків;
  • Львівська область — 1098 випадків;
  • Луганська область — 42 випадки;
  • Миколаївська область — 263 випадки;
  • Одеська область — 784 випадки;
  • Полтавська область — 264 випадки;
  • Рівненська область — 1188 випадків;
  • Сумська область — 164 випадки;
  • Тернопільська область — 1081 випадок;
  • Харківська область — 816 випадків;
  • Херсонська область — 168 випадків;
  • Хмельницька область — 267 випадків;
  • Чернівецька область — 2742 випадки;
  • Черкаська область — 376 випадків;
  • Чернігівська область — 110 випадків.

Детальніше про інфікування українців дивіться в нашій інфографіці:

Фото: ТСН.ua

Пом'якшення карантину 

Глава МОЗ Максим Степанов повідомив, що від 22 травня буде запроваджено таке пом'якшення карантину: відновлення роботи міського та приміського транспорту, проведення спортивних заходів, але за умови дотримання протиепідемічних обмежень. Цю ж інформацію повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, який заявив, що від 25 травня може запрацювати метро, однак лише в тих містах, де буде сприятлива епідеміологічна ситуація. Водночас, за його словами, авіасполучення з європейськими країнами буде відновлене не раніше 15 червня.  

Своєю чергою, у столичному метрополітені повідомили, що після відновлення роботи підземки пасажири користуватимуться винятково електронним квитком, жетонів не буде. За проїзд можна буде сплатити такими способами:  KyivSmartCard; карткою метро (до 31 березня 2021 року); безконтактною банківською карткою; мобільними додатками Google Pay та Apple Pay; мобільним додатком KyivSmartСard; разовим квитком з QR-кодом.

За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка на запровадження адаптивного карантину в Україні є три критерії. Це, зокрема, кількість випадків коронавірусної хвороби на сто тисяч населення, заповненість ліжок у медзакладах , які відведені для лікування хворих, і показник тестування на сто тисяч населення. Ляшко наголосив, якщо ситуація не відповідатиме, то пом'якшення не відбудуться доти, доки її не приведуть до належного рівня.  

Міністерка економіки та сталого розвитку Грузії Нателла Турнаво заявила 19 травня, що Грузія та Україна готові відкрити свої кордони для здійснення регулярних міжнародних рейсів від 1 липня. А міністр інфраструктури України Владислав Криклій наголосив, що країна готова "швидко та синхронно діяти, щоб відновити регулярні пасажирські авіаперевезення".

А глава МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що українці цьогоріч матимуть змогу поїхати на відпочинок за кордон. Йдеться, передусім, про найпопулярніші напрямки серед українських туристів. "Ми всі чудово знаємо, де полюбляють відпочивати українці. Це і країни на європейському континенті, і наші чорноморські сусіди, і країни Близького Сходу. Це всі найпопулярніші напрямки, звідки ми два місяці тому героїчно рятували тисячі українських туристів, які застрягли", - зазначив він.

Кулеба розповів про перспективу відкриття кордонів і можливість подорожувати влітку

Кулеба розповів про перспективу відкриття кордонів і можливість подорожувати влітку

ІФА-тестування на антитіла до COVID-19 

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко запевнив, що ІФА-тести робитимуть безкоштовно в державних і комунальних закладах охорони здоров'я за направленням лікаря. Зодо приватних клінік, точної суми він не називає, оскільки у приватних лабораторіях потрібно буде доплачувати ще за додаткові послуги. Але сам один ІФА-тест коштуватиме близько 80-100 грн.

Для тестування потрібна кров з вени. Зробити тест за направленням від лікаря можна в комунальних і державних закладах охорони здоров'я, а без направлення - у приватних лабораторіях.  

Фінансування медзакладів та медиків

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснив, що за березень 300% надбавки отримали тільки ті медичні працівники, які контактували з хворими на коронавірус або  надавали допомогу таким хворим. За його словами, у лікарні Харкова, де протестували лікарі швидкої, виплати отримали близько 112 осіб, бо саме вони за документами контактували з хворими.  

Пропозицію про виділення додаткових коштів для забезпечення медичних закладів засобами індивідуального захисту місячної потреби підтримав уряд. Таким чином, установи отримають додаткові 2,2 мільярда гривень.За державний кошт було закуплено костюми біологічного захисту, які мають доправити до лікарень. Крім того, кошти для закупівлі засобів індивідуального захисту з резервних фондів виділяла місцева влада.  

Детальніше про ситуацію з коронавірусом у регіонах

Київська область та м. Київ

У Києві за минулу добу виявили ще 38 людей із захворюванням коронавірусу COVID-19, померло троє людей. Занедужали, зокрема, 23 жінки віком від 29 до 87 років, 12 чоловікiв віком від 24 до 58 років, 2 дiвчинки віком 2 та 3 роки і хлопчик, якому 9 рокiв. Серед захворілих - 8 медиків.

Водночас одужала за минулу добу рекордна кількість за час епідемії в столиці - це 61 людина. Вірус подолали вже 285 мешканців Києва. Загалом у Києві станом на 19 травня 2 359 підтверджених випадків COVID-19. 

Після 22 травня київська влада готується відновити роботу наземного громадського транспорту у звичайному режимі, проте на час карантину будуть запроваджені обмеження для пасажирів. Наприклад, маршрутки чи тролейбуси не зможуть перевозити одночасно не більше половини від кількості пасажирів, на яку вони розраховані. 

Тим часом до відкриття готуються столичні фонтани. Уже розпочалися роботи із відновлення їхньої роботи і очікується, що вони запрацюють від 31 травня. Працюватимуть вони до 30 вересня і щопонеділка в роботі фонтанів робитимуть перерву для проведення необхідних технічних робіт.

Поліція Києва склала протоколи на три нічних клуби, які порушували карантинні обмеження. Факти про ці порушення були опубліковані у Мережі. Правопорушникам загрожує покарання у вигляді штрафу від 34 до 170 тисяч гривень. 

Запорізька область

Після поминального обіду в Михайлівському районі стався спалах нового коронавірусу COVID-19. Там зафіксовано 5 випадків захворювання. Це зокрема, чоловік, жінка і ще в троє їхніх гостей. Через це влада вирішила закрити на карантин села Трудолюбимівка і Рівне Роздольської сільської територіальної громади Михайлівського району.

Сумська область

Кількість заражених новим коронавірусом у супермаркеті в Сумах зросла до 15 осіб, хоча припускали, що їх може бути значно більше, оскільки наприкінці квітня у хворої продавчині магазину нарахували майже вісім десятків контактних осіб. Усі хворі – легкі і лікуються амбулаторно. Крім того, у більшості навіть не виявляються симптоми коронавірусу.  

Тим часом у місті вже готуються до ослаблення карантину для громадського транспорту. Планується, що від 22 травня маршрутні таксі приватних перевізників почнуть курсувати за "докарантинними" маршрутами. Але пасажири в салоні повинні будуть займати тільки сидячі місця, всі вони і водій мають перебувати в масках.

Львівська область

В регіоні продовжує зростати захворюваність на коронавірусну інфекцію і пік першої хвилі ще попереду. Він очікується до середини наступного місяця.  

“Ми можемо говорити, що піку першої хвилі коронавірусної інфекції на Львівщині ще не було. Ми очікуємо піку захворювань у перших числах червня – до середини червня”, – сказав заступник директора департаменту охорони здоров’я, керівник обласного штабу Андрій Васько.

Вінницька область

У Вінницькій міській лікарні, яка є опорною в місті для лікування інфікованих коронавірусом, не залишилось вільних ліжкомісць. Загалом, кількість зайнятих ліжок в опорних лікарнях 30,7% від загальної кількості. Тим часом  у Вінницькій лікарні №1 перебувають 60 осіб з коронавірусом, хоча заклад розрахований на 59 ліжок.  

Закарпатська область

Місцеві ЗМІ повідомили, що в одному із супермаркетів на новий коронавірус начебто захворіли шестеро працівників, а крамниця надалі продовжує роботу. Журналіст заявив, що про спалах COVID-19 йому нібито повідомили самі співробітники супермаркету. Наразі деталі цього інциденту з'ясовують у прокуратурі.

Тернопільська область

Через постійне зростання хворих на коронавірус в Тернопільській області, 19 травня поліція обмежила в'їзд в райцентр Кременець. На в'їздах щоденно від 7 до 22 години чергують поліцейські. Вони пропускають лише автомобілі осіб, зареєстрованих у Кременці, тих хто там працює, а також спецтранспорт, який забезпечує важливі сфери життєдіяльності населеного пункту. Рух інших транспортних засобів буде здійснюватися в обхід Кременця. 

За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобів боротьби з COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Більше новин про коронавірус читайте на сайті ТСН.ua за посиланням.

Виходимо з карантину: правила для метро, пляжів та масових заходів – Віктор Ляшко

Виходимо з карантину: правила для метро, пляжів та масових заходів – Віктор Ляшко

За добу в Україні зафіксували 260 випадків коронавірусу

За добу в Україні зафіксували 260 випадків коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація