В Україні зафіксовано 34984 інфікованих коронавірусом та 985 смертей.
Кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж доби збільшилася на 921 новий випадок. Станом на 20:00 19 червня відомо про 34984 хворих у країні. Кількість летальних випадків сягнула 985. Кількість одужалих вже 16033.
ТСН.ua підготував матеріал про поширення коронавірусу в Україні, а також про інфікування українців.
Географія поширення коронавірусу
Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, в Україні наразі 34984 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. За останню добу зафіксували 921 новий випадок.
За останні 24 години найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Львівській області - 142, у Рівненській області - 121 та у м. Києві - 92.
Натомість нових випадків COVID-19 не зафіксували лише у двох областях: Дніпропетровській та Кіровоградській. Там також 0 померлих. Лише по 1 випадку за останню добу зафіксували у Херсонській та Донецькій областях.
Летальні випадки минулої доби були зареєстровані: найбільше у Вінницькій та Львівській областях - по 4, у Волинській, Рівненській, Закарпатській та Івано-Франківській областях - по 2, у Чернівецькій, Київській та у м. Києві - по 1 випадку.
Детальна ситуація в областях має такий вигляд:
- Вінницька область — 1596 випадків;
- Волинська область — 1673 випадки;
- Дніпропетровська область — 1021 випадок;
- Донецька область — 350 випадків;
- Житомирська область — 1201 випадок;
- Закарпатська область — 1960 випадків;
- Запорізька область — 547 випадків;
- Івано-Франківська область — 1940 випадків;
- Кіровоградська область — 604 випадки;
- м. Київ — 4176 випадків;
- Київська область — 2142 випадки;
- Львівська область — 3540 випадків;
- Луганська область — 71 випадок;
- Миколаївська область — 338 випадків;
- Одеська область — 1200 випадків;
- Полтавська область — 289 випадків;
- Рівненська область — 2693 випадки;
- Сумська область — 246 випадків;
- Тернопільська область — 1605 випадків;
- Харківська область — 1744 випадки;
- Херсонська область — 185 випадків;
- Хмельницька область — 608 випадків;
- Чернівецька область — 4211 випадків;
- Черкаська область — 585 випадків;
- Чернігівська область — 459 випадків.
Детальніше про інфікування коронавірусом в Україні дивіться у нашій інфографіці:
Друга хвиля коронавірусу
В Україні станом на 19 червня зафіксовано другу хвилю спалаху захворюваності на новий коронавірус COVID-19. У зв'язку з цим в усіх областях буде посилено контроль за дотриманням карантину.
"Ми сьогодні, фактично, отримуємо початок чергової, першої або другої, як хочете можна це називати, хвилі захворюваності на коронавірус", - висловився прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Шмигаль наголосив, що різке збільшення кількості хворих - "надзвичайно тривожний" сигнал для України. Із головних причин - недотримання карантинних правил українцями, зокрема, це дистанція, носіння масок та дезінфекція рук. За його словами, в країні вже дві області, де наповненість профільних лікарень хворими на коронавірус понад 50%.
Для того, щоб стримати поширення коронавірусу, Шмигаль закликав місцеву владу виважено ставитися до послаблення карантину. За дотриманням протиепідеміологічних обмежень відтепер буде посилено контроль.
Переповнені реанімації
Навантаження на лікарні, призначені для допомоги пацієнтам із коронавірусом, збільшилося. Особливий приріст хворих медики фіксують у реанімаціях.
Про це розповіла головна лікарка Олександрівської лікарні Людмила Антоненко в Сніданку з 1+1.
"Переповнене відділення реанімації. Останній місяць вісім-десять важких хворих, з яких від одного до трьох інфікованих перебувають на апараті штучної вентиляції легень. Зменшення кількості смертей ми не спостерігаємо. Важка категорія хворих з вираженою дихальною недостатністю помирають", - наголосила Людмила Антоненко.
Вона відзначила, що лікарі вже чітко розрізняють симптоми коронавірусу в хворих навіть до надходження результатів тестів.
За її словами, інфікування коронавірусом супроводжується великою запальною реакцією. "Дексаметазон" (ліки - Ред.) дійсно впливає, зменшує запальний процес і депресію імунної системи. Саме тому він призначається до лікування пацієнтів, але він жодним чином не впливає на вірус", - розповіла Людмила Антоненко.
Керівниця Олександрівської лікарні застерігає людей від нехтування карантином. "Збільшення інфікованих хворих пов'язане з ігноруванням і нехтуванням всіх заходів, які були визначені карантином. Тільки з цим", - наголосила Людмила Антоненко.
Товари проти коронавірусу
В Україні розширюють перелік товарів та послуг, необхідних для боротьби з коронавірусом, зокрема, збільшать можливості з ІФА-тестування.
"Ми плануємо ухвалити постанову, згідно з якою розширюємо перелік товарів, послуг, необхідних для боротьби з коронавірусом, зокрема, це стосується збільшення можливостей з ІФА-тестування", - наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
За словами Шмигаля, завдяки розширенню переліку зможуть проводити масове тестування на антитіла або мати більш повну картину щодо кількості людей, які вже перехворіли на коронавірус.
Експериментальні препарати проти хвороби
В Україні продовжено дозвіл на експериментальні препарати для лікування коронавірусу COVID-19. У п’ятницю, 19 червня, Верховна Рада ухвалила відповідний законопроєкт.
Ці препарати зможуть застосовуватися лише за згодою пацієнта або його близьких родичів.
"Пандемія COVID-19 в Україні поки не спадає, спрогнозувати ситуацію з її поширенням неможливо. Ніхто не застрахований від нового сплеску захворюваності. А тому ми маємо й надалі оперативно реагувати на ці виклики, забезпечувати доступ хворих на коронавірус до ліків, а також сприяти скороченню темпів поширення хвороби. Законопроєкт № 3636, нині ухвалений парламентом, продовжує термін дії закону про лікування COVID-19 від 1 липня 2020 року до 1 січня 2021 року", - йдеться в повідомленні пресслужби партії "Слуга народу".
Так, закон, зокрема, передбачає, що для лікування COVID-19, окрім зареєстрованих, можуть застосовуватися ліки, які поки не є зареєстрованими, однак пройшли клінічні випробування і рекомендовані офіційними органами США чи країн ЄС.
Йдеться про випадки, коли лише новий препарат може врятувати життя пацієнта.
Спалах в академії СБУ
У курсантів Національної академії Служби безпеки України виявили коронавірус. Стан хворих майбутніх силовиків задовільний, їх ізолювали. В Академії проводиться додаткове тестування.
Найпершим заразився один із курсантів нібито після спілкування з рідними. В його однокурсників, які контактували з ним, також виявлено коронавірус СOVID-19. Усі вони ізольовані. Усіх інших курсантів також додатково тестують. Їх відправили на обсервацію.
Як зазначається, стан здоров'я хворих курсантів - задовільний, ускладнень жодних немає.
У СБУ не назвали точну кількість інфікованих курсантів. У Мережі є інформація про 27 інфікованих, однак ця інформація не підтверджена.
Детальніше про ситуацію з коронавірусом у регіонах
Київська область та м. Київ
У Києві за добу знову зросла кількість інфікованих коронавірусом: зафіксовано 92 випадки зараження COVID-19. Напередодні було 58.
Захворіло 49 жінок віком від 20 до 92 років, а також 37 чоловіків віком від 19 до 84 років. Серед інфікованих COVID-19 є шестеро дітей: чотири дівчинки віком від 11 до 16 років, а також два хлопчики, яким 10 місяців та 4 роки. До лікарень столиці госпіталізували сім пацієнтів. Інші – на самоізоляції, під контролем лікарів.
Найбільше випадків захворювання виявили в Солом'янському районі – 14, Оболонському – 13, Святошинському районі – 12 випадків та в Подільському - 11.
Одужали за минулу добу 46 людей. Усього коронавірус подолали 1332 мешканці столиці. Одна людина не змогла подолати смертельну недугу.
У лікарнях міста з діагнозом коронавірус наразі перебуває 222 пацієнти, зокрема семеро дітей. У 57 людей є підозра на COVID-19, зокрема, п'ятеро дітей. Крім того, 47 хворих - у важкому стані. Троє з них підключені до апаратів штучної вентиляції легень.
Львівська область
Коронавірус продовжує поширюватися Львівською областю високими темпами. Станом на 19 червня у Львові та на Львівщині уже 3540 підтверджених випадків інфікування коронавірусом.
Серед усіх випадків інфікування: 112 – летальні; 663 хворі на COVID-19 одужали. На ранок 19 червня у лікарні перебувало 195 хворих, із них 126 – з підтвердженим діагнозом Covid-19, серед яких 22 – медичні працівники.
Вікова категорія хворих: 75% – 50 років і старші; 25% – 18-50 років. Стан хворих у відділеннях переважно тяжкий. У відділенні інтенсивної терапії перебуває семеро хворих. На ШВЛ – двоє пацієнтів (віком 66 і 72 роки), у тяжкому стані, з ускладненнями основного захворювання та супутніми хворобами.
Рівненська область
У Рівненській області наявність нового типу коронавірусу COVID-19 підтвердили в іще 73 людей.
Серед інфікованих пацієнти від 10 до 68 років. Водночас вилікувалися від нової недуги ще 79 пацієнтів.
Загалом від початку спалаху в Рівненській області нову коронавірусну інфекцію підхопили 2 692 особи. Зокрема, 53 інфіковані померли від ускладнень COVID-19, тоді як ще 1 467 пацієнтів вже одужали.
Чернівецька область
У Чернівецькій області наявність нового типу коронавірусу COVID-19 підтвердили в іще 67 людей.
Також від нової коронавірусної інфекції одужали ще 55 пацієнтів. Зазначимо також, що впродовж доби у Чернівецькій області не зафіксували жодного летального випадку серед хворих на недугу.
Загалом від початку спалаху на Буковині новим типом коронавірусу заразилися 4 211 людей. Серед них 170 пацієнтів померли від ускладнень захворювання, тоді як 1 470 - одужали.
Нагадаємо, що Буковина є однією з областей, де зафіксували показник летальності, що перевищує середній по Україні.
Слід зауважити, що станом на 18 червня було відомо про 34063 хворих на коронавірус і, зокрема, про 966 померлих. Подолати недугу змогли 15447 особи. Детальніше про ситуацію з коронавірусом в Україні станом на 18 червня.
За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобів боротьби з COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Більше новин про коронавірус читайте на сайті ТСН.ua за посиланням.