Коронавірус в Україні 18 травня: нові правила для послаблення карантину та "банкет під час чуми" у нічних клубах

Коронавірус в Україні 18 травня: нові правила для послаблення карантину та "банкет під час чуми" у нічних клубах

Фото: УНІАН

В Україні зафіксовано 18 616 інфікованих коронавірусом та 535 летальних випадків.

Кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж доби збільшилася на 325 нових випадків. Станом на 21:00 18 травня відомо про 18 616 хворих у країні. За добу хвороба забрала життя 21 особи. Кількість летальних випадків сягнула 535. Кількість одужалих вже 5 276.

ТСН.ua підготував матеріал про поширення коронавірусу в Україні, а також про інфікування українців.

Географія поширення коронавірусу 

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, в Україні наразі 18 616 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Серед нових хворих 32 дитини та 81 медичний працівник. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 83 людини.

Найбільшу кількість підтверджених випадків за добу зареєстровано у Львівській області (47), Рівненській області (41) та в місті Києві (41). За добу жодних випадків інфікувань не зафіксували у Черкаській, Полтавській, Чернігівській і Луганській областях  

Детальна ситуація в областях має такий вигляд:

  • Вінницька область — 733 випадки;
  • Волинська область — 625 випадків;
  • Дніпропетровська область — 843 випадки;
  • Донецька область — 131 випадок;
  • Житомирська область — 564 випадки;
  • Закарпатська область — 901 випадок;
  • Запорізька область — 382 випадки;
  • Івано-Франківська область — 1221 випадок;
  • Кіровоградська область — 445 випадків;
  • м. Київ — 2321 випадок;
  • Київська область — 1224 випадки;
  • Львівська область — 1066 випадків;
  • Луганська область — 42 випадки;
  • Миколаївська область — 262 випадки;
  • Одеська область — 764 випадки;
  • Полтавська область — 264 випадки;
  • Рівненська область — 1167 випадків;
  • Сумська область — 163 випадки;
  • Тернопільська область — 1081 випадок;
  • Харківська область — 789 випадків;
  • Херсонська область — 168 випадків;
  • Хмельницька область — 267 випадків;
  • Чернівецька область — 2713 випадків;
  • Черкаська область — 372 випадки;
  • Чернігівська область — 108 випадків.

ІФА-тестування на антитіла до COVID-19 

Наказ про запровадження ІФА-тестування на антитіла до COVID-19 очікується, що буде підписано 18 травня. 

За словами глави МОЗ Максима Степанова, насамперед, тестуватимуть людей, у яких є симптоми коронавірусної хвороби або її клінічні прояви. Також перевірятимуть усіх без винятку контактних осіб, які контактували із хворими, навіть якщо у них немає симптоматики. Також всі групи ризики – це і Нацполіція, і Нацгвардія.

Тестування осіб буде проводитися безкоштовно, коштом держави. Степанов уточнив, що за рахунок ІФА-тестів планується суттєво збільшити кількість осіб, які проходитимуть тестування.

Карантинні заходи 

Міністр охорони здоров’я різко розкритикував українців, які порушують карантин, не дотримуються рекомендацій та маскового режиму.  Максим Степанов рекомендує звернути увагу на статистику нових захворювань і летальних випадків. Він наголосив, що коронавірус – це не жарти.

"Тому що це не жарти і я дуже прошу всіх дотримуватися карантинних обмежень, які рекомендує МОЗ", - сказав Степанов. 

Своєю чергою мер Києва Віталій Кличко назвав роботу розважальних нічних закладів, які запрацювали попри відсутність дозволу влади, "банкетом під час чуми". Міський голова столиці вимагає притягнути до відповідальності власників таких закладів.  

"Має бути сувора відповідальність їхніх власників. А тим, хто рветься на масовий нічний відпочинок скажу: "Навряд чи ви будете такими веселими, якщо потрапите до інфекційного відділення", - попередив Віталій Кличко.

Водночас, за його словами, від 22 травня, після другого етапу пом'якшення карантину, у Києві планують відновити роботу спортзалів, промислових ринків та великих магазинів. Також хочуть повністю запустити наземний громадський транспорт, але щодо метро досі є питання.  

В Україні найближчим часом не знімуть заборону на проведення масових заходів. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що їх дозволять лише тоді, коли ситуація з коронавірусом в країні буде стабільною, на останніх етапах виходу з карантину. У МОЗ припускають, що пом'якшення можуть відбуватися у всіх областях по-різному, адже країна притримуватиметься адаптивного карантину.

Крім того, президент України Володимир Зеленський 18 травня закликав уряд дозволити місцевій владі вирішувати питання із запуском громадського транспорту. Але очільник МОЗ Максим Степанов наголосив, що наразі ситуація у восьми регіонах не відповідає критеріям, які дозволили б запускати там транспорт. Зокрема, проводиться мало тестувань.  

"Якщо вже вирішили відкривати транспорт, то треба дозволяти місцевій владі відкривати його там, де вони бачать можливість дотримання безпеки. Люди виходять на роботу, і їм треба дати можливість добиратися. Головне – пам’ятати про безпеку", – зазначив Володимир Зеленський.  

А от купатися на пляжах дозволять і вже найближчим часом. За словами Ляшка, попри те, що в прісній воді збудник має можливість виживати, за наявними даними науковців, в річках з проточною водою інфікуватись досить складно. "Це може бути тільки при близькому контакті", - пояснив головний санітарний лікар країни.  

Фото: Міністерство охорони здоров’я України

Тим часом в Одесі масово відкрилися нічні клуби та ресторани, де ніхто не дотримується протиепідемічних норм. Через це влада скликала термінове засідання комісії для боротьби з коронавірусом. Мер міста Геннадій Труханов висловив побоювання, що Одеса може отримати істотне погіршення епідеміологічної ситуації. 

Відкриття пляжного сезону: МОЗ запевняє, що у морській воді неможливо інфікуватися коронавірусом

Відкриття пляжного сезону: МОЗ запевняє, що у морській воді неможливо інфікуватися коронавірусом

Рекомендації під час виходу з карантину

У МОЗ 18 травня опублікували проєкт рекомендацій щодо організації роботи громадського транспорту, дитячих садочків, спортзалів, готелів, а також проведення зовнішнього незалежного оцінювання, вступного іспиту й фахового вступного випробування під час другого і третього етапів виходу із карантину. 

Пропонується, що для проїзду у громадському транспорті всі пасажири мають бути у масках як і кондуктори та водії. У салоні дозволено перевозити пасажирів лише в межах кількості місць для сидіння. Перед кожним рейсом має проводитися вологе прибирання у транспортному засобі з використанням дезінфікувальних засобів. 

Обов'язковим буде вимірювання температури для всіх працівників дитячих садочків та вихованців, працівників готелів, учасників тестувань та уповноважених осіб, які стежитимуть за правилами дотриманя процедури самого іспиту. Теж стосується працівників спортивних залів та відвідувачів. Детальніше із пропозиціями МОЗ можна ознайомитися за цим посиланням.

Відкриття пляжного сезону: МОЗ запевняє, що у морській воді неможливо інфікуватися коронавірусом

Відкриття пляжного сезону: МОЗ запевняє, що у морській воді неможливо інфікуватися коронавірусом

Детальніше про ситуацію з коронавірусом у регіонах

Київська область та м. Київ

За минулу добу у Києві підтвердили ще 41 випадок нової коронавірусної інфекції. Захворіли, зокрема, 26 жінок віком від 18 до 82 років; 11 чоловіків віком від 29 до 65 років; 2 дiвчинки віком 5 та 15 років та 2 хлопчика, яким по 9 рокiв. Серед інфікованих п'ять медиків.  

Найбільше випадків за минулу добу виявили знову у Дарницькому районі – 11 хворих, у Святошинському – 9 та по 6 випадків у Деснянському та Оболонському районах столиці. Загалом у Києві вже 2 321 підтверджений випадок COVID-19.  

Одеська область

У Подільську від коронавірусу померли 84-річний пенсіонер та 55-річна працівниця Департаменту соціальної політики та охорони здоров'я міської ради. Окрім того,за добу COVID-19 підтвердився ще у 18 пацієнтів Одеської області. 

Як стало відомо, лікар-реаніматолог Максим Белінов життя якого забрала недуга непередодні, підхопив хворобу від пацієнта, в якого лише згодом було виявлено COVID-19. Медик працював у реанімації 10-ї міської лікарні Одеси. Він та ще група контактних лікарів рятували пацієнта, якому пізніше діагностували коронавірус. 

Харківська область

Десятки працівників швидкої допомоги в Харкові вийшли під стіни своєї підстанції і вимагали збільшення кількості засобів спецзахисту та надбавок до зарплати. Своєю чергою керівництво центру запевняє: захисних костюмів та масок – достатньо. А надбавки отримали лише ті, хто безпосередньо працював із зараженими. Мовляв, таких на швидкий лише 10%. Протестувальники такою арифметикою обурилися і написали звернення до обласної адміністрації. Нині чекають на відповідь.  

Житомирська область

У Любарському районі за добу виявили 15 хворих на COVID-19. Відомо, що ці заражені були контактними особами. Зазначається, що виявлено п'ять епідеміологічних вогнищ: чотири сімей та одне вогнище, пов'язане з колективом. Наразі у майже повному складі усі його члени перебувають на 14-денному карантині.  

Дані МОЗ: в Україні за добу - 325 нових випадків COVID-19

Дані МОЗ: в Україні за добу - 325 нових випадків COVID-19

За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобів боротьби з COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Більше новин про коронавірус читайте на сайті ТСН.ua за посиланням.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація