В Україні зафіксовано 17 330 інфікованих коронавірусом та 476 летальних випадків.
Кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж доби збільшилася на 483 нові випадки. Станом на 21:00 15 травня відомо про 17 330 хворих у країні. За добу хвороба забрала життя 20 осіб. Кількість летальних випадків сягнула 476. Кількість одужалих вже 4 473.
ТСН.ua підготував матеріал про поширення коронавірусу в Україні, а також про інфікування українців.
Географія поширення коронавірусу
Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, в Україні наразі 17 330 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Найбільшу кількість підтверджених випадків за добу зареєстровано у Чернівецькій області (84), місті Києві (56) та Волинській області (47). Серед нових хворих 48 дітей та 142 медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 168 осіб.
Детальна ситуація в областях має такий вигляд:
- Вінницька область — 674 випадки;
- Волинська область — 582 випадки;
- Дніпропетровська область — 791 випадок;
- Донецька область — 121 випадок;
- Житомирська область — 538 випадків;
- Закарпатська область — 816 випадків;
- Запорізька область — 356 випадків;
- Івано-Франківська область — 1188 випадків;
- Кіровоградська область — 437 випадків;
- м. Київ — 2068 випадків;
- Київська область — 1094 випадки;
- Львівська область — 942 випадки;
- Луганська область — 42 випадки;
- Миколаївська область — 228 випадків;
- Одеська область — 712 випадків;
- Полтавська область — 257 випадків;
- Рівненська область — 1074 випадки;
- Сумська область — 158 випадків;
- Тернопільська область — 1060 випадків;
- Харківська область — 757 випадків;
- Херсонська область — 167 випадків;
- Хмельницька область — 222 випадки;
- Чернівецька область — 2600 випадків;
- Черкаська область — 350 випадків;
- Чернігівська область — 96 випадків.
Детальніше про інфікування коронавірусом у регіонах дивіться у нашій інфографіці:
Відновлення пасажирських перевезень
МОЗ розробило чотирьох етапний план пом'якшення карантину, кожен з яких має певні критерії, і залежно від цих критеріїв передбачено пом'якшення. За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, якщо в області наявні відповідні критерії, то запуск пасажирських перевезень, зокрема й обласних, можливий.
Цьогорічний туристичний сезон попри пандемію все ж таки відбудеться, але він не буде таким як раніше. Зі слів міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, відновлення міжнародного авіасполучення багато в чому залежатиме від кроків інших країн. У Євросоюзі, своє чергою, планують поступово відкривати внутрішні кордони.
Боротьба з коронавірусом
В Україні вже наступного тижня можуть розпочати тестувати громадян на антитіла до нового коронавірусу. Наразі Міністерство охорони здоров’я готується затвердити алгоритм масової ІФА-діагностики для виявлення антитіл до коронавірусної інфекції COVID-19.
Своєю чергою, президент Володимир Зеленський 15 травня підписав закон про посилене тестування на коронавірус. Він передбачає обов’язкове тестування усіх осіб з ознаками COVID-19, а також тих, хто контактував з хворими.
Крім того, обов’язкове тестування поширюється на медиків, які працюють у медзакладах з такими хворими, працівників Нацполіції, Нацгвардії та інших працівників, залучених до протиепідемічних заходів, незалежно від того, чи мали вони контакт з інфікованими.
Крім того, щоб підвищити соціальний захист людей, які лікуються у медзакладах або перебувають на самоізоляції, їм буде виплачуватися допомога з тимчасової непрацездатності у розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу.
Масовий спалах коронавірусу в Дарницькому дитячому будинку-інтернаті
Новим вогнищем коронавірусу у Києві став Дарницький будинок-інтернат для дівчат. Там за добу інфекцію виявили у 81 людини. Захворіли 53 вихованки від 7 до 35 років та з персоналу інтернату 26 жінок та двоє чоловіків.
Відомо, що джерелом спалаху в установі стала молодша медичний працівник, яка не мала проявів хвороби і не знала, що інфікована. Зараз немає симптомів і у хворих дітей.
У зв'язку з цим у столиці перевірять на COVID-19 персонал і вихованців інших закладів, а правоохоронці розпочали кримінальне провадження за цим фактом.
Коронавірус серед журналістів
Четверо співробітників рівненської філії Суспільного мовлення заразилися коронавірусом. Ще кілька журналістів чекають на результати тестів. Одна з хворих входить до Національної спілки журналістів України, наразі вона перебуває вдома, на самоізоляції.
Детальніше про ситуацію з коронавірусом у регіонах
Київська область та м. Київ
За минулу добу у Києві підтвердили ще 56 випадків нової коронавірусної інфекції. Захворіли, зокрема, 27 жінок віком від 21 до 78 років; 19 чоловікiв віком від 30 до 80 років; 10 дітей: 2 дiвчинки віком 9 та 13 років та 8 хлопчиків віком від 1 місяця до 17 рокiв. Серед інфікованих 9 медиків.
Одужали за минулу добу 11 людей, водночас померла одна людина. Таким чином загалом в Києві вже коронавірус подолали 200 мешканців столиці, але недуга забрала життя - 43 осіб.
Від 15 травня 33 столичних агропродовольчих ринки можуть відновити свою роботу, бо вони виконали протиепідемічні вимоги. На ринках працівники та клієнти мають бути у масках, біля входу усім мають перевіряти температуру, відвідувачі із ознаками ГРВІ перебувати на ринках не можуть, має бути дотримана безпечна дистанція між торговими місцями та між покупцями, а всі контактні поверхоні щотри години потрібно дезинфікувати.
Львівська область
У Львівській лікарні швидкої допомоги виявили одразу 56 хворих медиків. Заклад не призначений для прийому хворих на коронавірус, а тому більшість пацієнтів, які туди потрапляють, потребують невідкладної допомоги, а лише після цього їх тестують на COVID-19. За день до медзакладу прибуває 600-650 пацієнтів, іх них 100-120 потребують госпіталізіції.
Крім того, від коронавірусу нині лікується 20 працівників обласного центру екстренної медичної допомоги. Всі захворілі не з коронавірусних бригад, майже усі з львівських підстанцій. Поки ніхто з них не одужав.
Оскільки випадки захворювання медиків стались деякий час тому, вони не нові, і на послаблення карантину це жодним чином не впливає.
Медиків львівської міської клінічної лікарні ім.Князя Лева звинувачуюють у смерті 52-річної жінки, котра мала коронавірусну інфекцію COVID-19. Лікарі, за словами сина померлої, начебто відмовлялися робити ПЛР-тест хворій. Натомість, коли стан жінки погіршився і вона почала задихатися, їй порадили заспокоїтися. ПЛР-тест жінці зробили нібито після дзвінка у МОЗ, але вже тоді, як кажуть рідні, стан жінки був критичний.
Водночас самі медики стверджують, що надали належне лікування, а жінка померла, бо мала хронічне захворювання легень. Цією справою займаються правоохоронці.
Харківська область
На карантин у Харкові закрили одну з лікарень, де 13 медиків заразилися коронавірусом від двох пацієнтів, яких перевезли із інфекційної лікарні. Хворих перевели, бо в інфекційці вичерпалися запаси кисню для вентиляції легень.
Один із цих пацієнтів помер, іншого тепер планують повернути назад до інфекційної лікарні.
Донецька область
В обласній лікарні інтенсивного лікування Маріуполя коронавірусом інфікувались 19 медиків. Вони могли заразитися від пацієнтів, які приховували те, що могли бути носіями COVID-19.
Волинська область
Спалах коронавірусу зафіксували у Волинській обласній психіатричній лікарні. Там занедужало 32 особи, лише за останню добу додалося 16 нових хворих: це 14 пацієнтів і двоє медичних працівників.
Слід зауважити, що вчора було відомо про 16 847 хворих на коронавірус і, зокрема, про 456 померлих. Подолати недугу змогли 4 143 українців. Детальніше про ситуацію з коронавірусом в Україні станом на 15 травня.
За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобів боротьби з COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Більше новин про коронавірус читайте на сайті ТСН.ua за посиланням.