Коронавірус в Україні 14 вересня: оновлені карантинні зони і протест "червоних" міст

Коронавірус в Україні 14 вересня: оновлені карантинні зони і протест "червоних" міст

Фото: УНІАН

В Україні зафіксовано 156 797 інфікованих коронавірусом та 3 211 летальних випадків.

Кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж доби збільшилася на 2 462 нових випадки. Станом на 20:00 14 вересня відомо про 156 797 хворих у країні. Кількість летальних випадків сягнула 3 211. Кількість одужалих становить уже 69 543.

ТСН.ua підготував матеріал про поширення коронавірусу в Україні, а також про інфікування українців.

Географія поширення коронавірусу 

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, в Україні наразі 156 797 лабораторно підтверджених випадків COVID-19.

Найбільшу кількість випадків зареєстровано у Тернопільській області — 352 випадки, Харківській області — 269 випадків та Івано-Франківській області — 142 випадки. Натомість областей, де не зафіксовано нових випадків COVID-19, немає. 

Детальна ситуація з інфікуванням коронавірусом в областях станом на 14 вересня має такий вигляд:

Фото: ТСН.ua

Прогнози науковців

У Національній академії наук України прогнозують, що кількість інфікованих коронавірусом продовжить неухильно зростати щонайменше до 18 вересня. Середнє значення нових інфікованих COVID-19 на кінець тижня становитиме 3 014 випадків і 50 смертей на день.

Але є і позитивні спостереження: кількість осіб, які одужали, також збільшується від початку вересня. На 11 вересня їхня середня кількість становить 915 людей на день. 

Нове карантинне зонування

В Україні  14 вересня почало діяти нове карантинне зонування. Найсуворіші обмеження будуть діяти у так званій "червоній" зоні. Під забороною у "червоних" населених пунктах робота громадського транспорту, шкіл, дитсадків, кафе,ресторанів, торговельно-розважальних комплексів, а також непродовольчих магазинів та спортклубів. Обмежено роботу "Укрзалізниці".

До "червоної зони" потрапили: 

  • місто Чоп Закарпатської області;
  • міста Івано-Франківськ, Коломия, Калуш, Косівський та Тисменицький райони Івано-Франківської області;
  • Перемишлянський та Пустомитівський райони Львівської області;
  • міста Біляївка, Ізмаїл та Болградський район Одеської області;
  • місто Дубно Рівненської області;
  • міста Тернопіль, Бережани та Чортків, Бережанський, Бучацький, Гусятинський, Заліщіцький, Збаразький, Монастирський, Теребовлянський, Тернопільський та Чортківський райони Тернопільської області;
  • Великобурлуцький район Харківської області;
  • місто Славута та Волочиський район Хмельницької області;
  • місто Канів Черкаської області;
  • місто Чернівці, Герцеївський, Кельменецький, Кіцманський, Новоселицький та Сторожинецький райони Чернівецької області.
  • місто Ніжин, Бобровицький та Носівський райони Чернігівської області. 

Як йдеться в сюжеті ТСН.19:30, міська влада Чернівців подала позов до Київського окружного адміністративного суду через те, що місто перебуває у режимі суворого карантину вже четвертий тиждень. Міська рада дозволила працювати з певними карантинними обмеженнями кав'ярням та ресторанам, торговельним центрам, ринкам, фітнес-клубам, громадському транспорту.

Тим часом в Івано-Франківську, влада якого вчинила аналогічно, поки чекають на розгляд свого позову, вже відкривають дитячі садки. Із майже 40 закладів працює наразі 5. У школах розпочали дистанційне навчання. А от позов Тернопільської міськради вже зареєстровано і незабаром буде призначено дату першого засідання. У місті вже працюють всі заклади, робота яких заборонена.

Водночас у Ніжині Чернігівської області, який потрапив до "червоного" переліку, лише почали діяти обмеження, зокрема, зупинився міський транспорт і це викликало обурення у місцевих людей. 

На ринку сьогодні вихідний, на ньому лише поодинокі продавці, яким знову встановлюють захисні екрани, котрі зменшують контакт між покупцем і продавцем. У Ніжинській центральній лікарні буквально аншлаг хворих на коронарус: у закладі перебуває понад 50 хворих інфікованих з підтвердженим COVID-19.  

Київ – у "помаранчевій" зоні

Від 14 вересня і щонайменше два тижні у столиці будуть діяти посилені карантинні обмеження. Втім, мер Києва Віталій Кличко запевнив, що це не вплине на навчання у школах, оскільки вони будуть і надалі працювати у визначеному форматі і за розробленими заходами безпеки.

За звичним графіком працюватиме і громадський транспорт Києва, але мер міста закликав людей користуватися ним лише у разі необхідності. 

У сюжеті ТСН.19:30 розповідається, що у середмісті Києва, попри посилення карантину маршрутки були переповнені, пасажири заледве протискувалися до них. Журналісти кажуть, що більшість пасажирів у масках, але дистанція відсутня. 

У трамваях і тролейбусах встановлених правил частково дотримуються. Відсьогодні пасажирами має бути заповнена лише половина місць для сидіння. Але деякі водії, кажуть, що про "помаранчеві" новації вперше чують. 

Обмеження торкнулися і лікарень, дескасували усі планові госпіталізації та операції. Приміром, в "Охматдиті" лише 14 вересня довелося  відмовити у прийомі 40 пацієнтам. Тепер найближчі тижні прийматимуть лише дітей, які потребують екстреної допомоги. 

"Сьогодні ми знову скасували планові оперативні втручання. Ми надаємо допомогу тільки в ургентних випадках та ургентно-відтермінованих, коли безпосередньо є загроза життю або інвалідизації дитини. Це зменшило потік пацієнтів щонайменше втричі", — пояснює лікар. 

У фітнес-центрах традиційно вимірюють температуру, стежать за дистанцією. Тепер на одного клієнта має бути не менше 10 квадратних метрів. 

Коронавірус у депутатів

У парламенті виявили нові випадки коронавірусу. Точної кількості хворих та їхніх імен спікер ВР не назвав, але наголосив на необхідності вжити всіх заходів для безпечної роботи Ради. 

Кримінальні справи через гучні святкування

Правоохоронці відкрили кримінальні провадження через порушення карантину на святкуванні Дня міста в Одесі та Дніпрі. У містах зібралися десятки тисяч людей без масок та дотримання дистанції. За словами поліції, організатори святкування мають понести адмінпокарання у розмірі 170 тисяч гривень.

Загалом за останній тиждень в Україні поліцейські склали 1436 протоколів за порушення карантину. Для цього діють 200 рейдових груп. 

Лікар розповів про важкі ускладнення після коронавірусу 

Завідувач першого хірургічного відділення Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Гнат Герич повідомив, що СOVID-19 призводить до згущення крові, а це своєю чергою, до утворення тромбів. За його словами, останнім часом до медзакладу госпіталізували п’ятьох пацієнтів з тромбами у тонкій кишці. І лише одному вдалося видалити його і відновити кровопостачання. У двох хворих довелося забирати частину змертвілої кишки і ще двох пацієнтів, які звернулися запізно, врятувати не вдалося. 

Хірург радить у разі перших тривожних симптомів одразу звертатися до лікаря-хірурга. Якщо на нозі, як правило, на одній, раптово з’явився набряк і водночас болю немає – це може бути тромбоз глибоких вен. Під час тромбозу поверхневих вен може бути локальний біль у місці утворення тромбу.  

Нагадаємо:

  • Санітайзери, особиста ручка та дистанція: уряд затвердив протиепідемічні заходи для місцевих виборів
  • У трьох одеських судах виявили коронавірус: два з них зачиняться на декілька днів  
  • Головнокомандувач ЗСУ Хомчак вилікувався від коронавірусу і вже зустрівся із Зеленським 
  • Голова Житомирської облради захворів на коронавірус 
  • За крок до "жовтої" зони: у Запорізькій області погіршується ситуація з коронавірусом  
  • У психоневрологічному інтернаті в Житомирській області зафіксували спалах коронавірусу 

За минулу добу коронавірусом інфікувалися 2,5 тисячі українців

За минулу добу коронавірусом інфікувалися 2,5 тисячі українців

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація