Коронавірус в Україні 14 травня: рекордна кількість одужалих та штраф священнику за службу на кладовищі

Коронавірус в Україні 14 травня: рекордна кількість одужалих та штраф священнику за службу на кладовищі

Фото: Associated Press

В Україні зафіксовано 16 847 інфікованих коронавірусом та 456 летальних випадків.

Кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж доби збільшилася на 422 нових випадки. Станом на 21:00 14 травня відомо про 16 847 хворих у країні. За добу хвороба забрала життя 17 осіб. Кількість летальних випадків сягнула 456. Кількість одужалих вже 4 143.

ТСН.ua підготував матеріал про поширення коронавірусу в Україні, а також про інфікування українців. 

Географія поширення коронавірусу 

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, в Україні наразі 16 847 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Найбільшу кількість підтверджених випадків за добу зареєстровано у Чернівецькій області (72), Харківській області (41) та в місті Києві (52). Серед нових випадків - 42 занедужало  дітей та 70 медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 136 осіб.

Детальна ситуація в областях має такий вигляд:

  • Вінницька область — 654 випадки;
  • Волинська область — 535 випадків;
  • Дніпропетровська область — 781 випадок;
  • Донецька область — 117 випадків;
  • Житомирська область — 533 випадки;
  • Закарпатська область — 791 випадок;
  • Запорізька область — 347 випадків;
  • Івано-Франківська область — 1166 випадків;
  • Кіровоградська область — 432 випадки;
  • м. Київ — 2012 випадків;
  • Київська область — 1067 випадків;
  • Львівська область — 904 випадки;
  • Луганська область — 42 випадки;
  • Миколаївська область — 228 випадків;
  • Одеська область — 693 випадки;
  • Полтавська область — 257 випадків;
  • Рівненська область — 1062 випадки;
  • Сумська область — 158 випадків;
  • Тернопільська область — 1033 випадки;
  • Харківська область — 713 випадків;
  • Херсонська область — 165 випадків;
  • Хмельницька область — 209 випадків;
  • Чернівецька область — 2516 випадків;
  • Черкаська область — 348 випадків;
  • Чернігівська область — 84 випадки.

Детальніше про інфікування коронавірусом у регіонах дивіться у нашій інфографіці:     

Фото: ТСН.ua

Рекордна кількість одужалих

Уперше за всю пандемію нового коронавірусу COVID-19 в Україні за минулу добу зафіксовано рекордну кількість хворих, які одужали. Недугу упродовж доби змогли побороти 427 людини. Загальна кількість одужалих уже становить 4 143 людини.

Найбільшу кількість одужалих за добу виявили в Івано-Франківській області – 89 людей. Також 68 осіб одужали в Тернопільській області та 55 – у Рівненській області. Натомість за минулу добу 17 осіб померли.

Лікування коронавірусу

В Україні з'явилася перша донорка плазми крові, яка може допомогти врятувати інфікованих COVID-19. Дівчина успішно перехворіла коронавірусом і після двох тижнів у лікарні та негативних повторних аналізів її відправили доліковуватися від ускладнень додому. Нині вона повністю здорова.

Перехворіла на коронавірус та стала першим донором плазми в Україні – історія черкащанки

Перехворіла на коронавірус та стала першим донором плазми в Україні – історія черкащанки

Карантин в Україні

Очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу повідомив, що міністерство розробило детальний план виходу з карантину, який поділено на чотири етапи, кожному з яких відповідають певні критерії і відповідні пом'якшення. Ці етапи будуть рекомендовані на національному рівні, але запроваджуватимуться вони на обласному рівні.

Другий етап пом'якшення карантину, за словами Степанова, запланований на 22 травня. Після цієї дати планується надати дозвіл на проведення спортивних змагань, роботу готелів, проведення ЗНО, а також відкрити дитячі садки та запустити із певними обмеженнями громадський транспорт. Але це можливе лише за умови суворого дотримання епідеміологічних правил, передусім - маскового режиму, соціальної дистанції та дезінфекції рук і поверхонь.

Фото: Слово і діло

У відповідь на прохання мера Києва Віталія Кличка відновити від 25 травня роботу метрополітену у МОЗ дають дозвіл – якщо якщо в столиці буде відповідна епідеміологічна ситуація станом на цю дату. Крім того, у місті має бути дотримано всі критерії етапу пом’якшення карантину. 

Водночас міністр інфраструктури Владислав Криклій в ефірі "Сніданку з 1+1" заявив, що не потрібно відкривати метро 25 травня, про що просив мер Києва Віталій Кличко.

Крім того, за його словами, Мінінфраструктури ініціювало законопроєкт, який дозволяє запропонувати нову транспорту модель у зв'язку з коронавірусом. Нова модель має дозволити замінити маршрутки на автобуси, електробуси. 

Щодо перепусток для проїзду в громадському транспорті, то в уряді зараз опрацьовують варіанти їхньої альтернативи. За словами Криклія, альтернативою перепусток у міському транспорті може стати дотримання усіх засобів захисту.

Криклій зазначив, що наразі авіакомпанії пропонують відновлювати внутрішні перельоти одночасно з міжнародними. Але дати відновлення авіаперельотів Владислав Криклій не назвав.  

Роботу непродовольчих ринків під час карантину в Україні 14 травня дозволив Кабмін. Працюватимуть ринки лише "за умови дотримання санітарно-епідемічних заходів безпеки за принципом роботи продовольчих магазинів".  

У Києві 13 продовольчих ринків поновили свою роботу

У Києві 13 продовольчих ринків поновили свою роботу

Коронавірус у Збройних силах України

У лавах армії COVID-19 підтверджено у 48 людей, з яких вісім виявлено за останню добу. Всього за час пандемії одужав 61 військовий і зафіксовано два летальні випадки. На ізоляції наразі перебувають 252 людини. В установах охорони здоров'я лікуються двоє людей: працівник ЗСУ в Центральному військовому госпіталі в Києві і військовослужбовець у Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону.  

Детальніше про ситуацію з коронавірусом у регіонах

Київська область та м. Київ

За минулу добу у Києві підтвердили ще 52 випадки нової коронавірусної інфекції. Найбільша кількість захворілих минулої доби зареєстрували у Дарницькому районі столиці. Упродовж доб захворіли 31 жінка віком від 18 до 81 року, 15 чоловікiв від 23 до 80 років, 4 дiвчинки віком від 2 до 16 років та 2 хлопчики віком 12 і 16 рокiв. Також коронавірус виявили у шістьох медиків.

Минулої доби від коронавірусу померли двоє киян. Кількість летальних випадків у столиці сягнула - 42. Водночас одужали - 20 людей, а загалом станом на 14 травня - 189 мешканців столиці.

Як стало відомо ТСН з власних джерел, в одного з немовлят, народжених від сурогатних матерів, тест на коронавірус показав позитивний результат, до того ж безсимптомний. У інфекційній лікарні повідомили, що стан дитини стабільний. Інші малюки нині перебувають у дитячому будинку.  

Хмельницька область

Коронавірус підтвердили у монаха Городищенського чоловічого монастиря УПЦ МП вже після його смерті. 54-річний монах захворів на пневмонію ще 4 травня і самостійно лікувався в монастирі. Згодом його було шпиталізовано до Шепетівської районної лікарні, де він помер 12 травня.  

Кіровоградська область

Напередодні в області виявили лише трьох інфікованих коронавірусом людей. Натомість одужало удесятеро. Така тенденція в Кіровоградській області зберігається вже кілька днів. Від початку епідемії COVID-19 в регіоні виявили у 428 людей.

Закарпатська область

У селі Підвиноградові від коронавірусної інфекції помер ромський барон Микола Богар. Чоловіку було 62 роки, у нього залишилися 12 дітей: семеро синів і п'ятеро дочок, а ще 60 онуків і 12 правнуків. У таборі, за свідченнями місцевих, зовсім не дотримувались карантинних вимог до першої смерті. Напередодні там поховали циганського пастора. 

Рівненська область

Священнику, який проводив богослужіння на кладовищі з парафіянами і недотриманням дистанції під час карантину, Острозький районний суд призначив покарання у вигляді 17 тисяч гривень штрафу. Священник пояснив, що на богослужіння людей не збирав, мовляв прийшли самі, але до цього таки публічно оголосив, що буде проводити обряд на кладовищі.

Окрім штрафу зі священника стягнули судовий збір у розмірі 420 гривень 40 копійок.  

Івано-Франківська область

В обласній прокуратурі зафіксували спалах коронавірусу. За тиждень там виявили дев'ять інфікованих. Зокрема, четверо за минулу добу. Частина із заражених працівників навіть не підозрювали, що хворі. Жодних симптомів у них не було і вони ходили на роботу. Медики зараз встановлюють коло контактних осіб. Приміщення прокуратури продезінфікували. 

Чернівецька область 

Із підозрою на коронавірус в області помер 5-місячний малюк. Також у дитини була низка супутніх хвороб. Хлопчик був народжений від ВІЛ-інфікованої матері і мав ВІЛ-інфекцію. У нього теж була вроджена вада серця, двобічна пневмонію.

Львівська область

У Львові дозволили відкрити від 15 травня базари та невеликі крамниці з одягом та взуттям. Протокол роботи цих магазинів одягу схожий на той, що діє у продуктових крамницях: масковий режим, вимірювання температури, дезінфектори, соціальна дистанція, часте миття і провітрювання. А от магазини, які розташовані у великих торговельних центрах, за рішенням мерії, запрацюють від 18 травня. 

Слід зауважити, що вчора було відомо про 16 425 хворих на коронавірус і, зокрема, про 439 померлих. Подолати недугу змогли 3 716 українців. Детальніше про ситуацію з коронавірусом в Україні станом на 14 травня.

За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобів боротьби з COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Більше новин про коронавірус читайте на сайті ТСН.ua за посиланням.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація